První dvě kola druhé části svých extraligových soutěží odehrály juniorky a kadetky Sokola Šternberk během víkendu v Praze na Olympu. Moc se jim však v české metropoli nedařilo, pouze juniorky se vrátily alespoň s jednou výhrou. Takto vystoupení Šternberanek popsala kapitánka kadetek Denisa Kulová.
Přijely jsme do Prahy prakticky v plné síle a s jasným úkolem – přivézt nejlépe šest bodů. Bohužel se nám to nepovedlo. Neplnily jsme jasné pokyny trenéra a kazily jsme servis. To se nám taky vymstilo. Olymp nás zatlačil servisem a nám se nedařilo položit balon. Přestože do zápasu po zranění nastoupila reprezentační hráčka Gabriela Orvošová, ani ona nám tentokrát nedokázala pomoct.
Druhý zápas už byl o něco lepší; i když jsme v prvním setu uhrály pouze čtrnáct bodů, naše hra se zlepšila. Začaly jsme víc bojovat v poli a hrály jsme přesně to co jsme si řekly. Bohužel ani třetí set se pro nás nevyvíjel nejlíp. Olymp měl jasně navrch. Za stavu 19:11 šla na servis Kristýna Soldánová a dokázala skóre za podpory fanoušků srovnat. Nicméně v koncovce přišly tři chyby na útoku a bylo rozhodnuto.
Je to pro nás zklamání, ale věřím, že se rychle oklepeme, do dalšího zápasu půjdeme s větší přesností a koncentrací a dokážeme, že máme na to letos vyhrát medaile.