Po čtyřech extraligových výhrách v řadě přišla krutá sprcha. Volejbalistky Sokola Šternberk zajížděly v 18. soutěžním kole do Ostravy povzbuzené posledními úspěchy, jenže místo dalšího bodového přísunu přišla rychlá porážka 0:3.
Vstup do prvního setu se lépe vydařil Ostravě a za stavu 7:4 si vyžádal šternberský trenér oddechový čas. Po timeoutu se hostům podařilo dotáhnout až na 8:7, ale malý rozdíl ve skóre domácí tým nakopl, takže opět získal větší náskok (11:8, 15:11, 18:15). Hráčky Sokola se ovšem nevzdávaly a přiblížily se soupeři na 18:17 a pak ještě na 21:20 a dokonce 22:22. Samotná koncovka už ale patřila Ostravě.
V druhém setu se domácím volejbalistkám podařilo hned na počátku dostat do vedení a Šternberk se jen marně snažil náskok korigovat (5:1, 11:5, 16:7, 19:8). Domácí trenér si mohl dovolit prostřídat většinu základní sestavy a ostravské hráčky s přehledem získaly druhý set.
Ve třetím setu pokračovala demolice Šternberku (4:0, 8:1, 13:2, 14:4, 22:5). Domácí celek svému soupeři nedal v podstatě žádnou šanci a v zápase s velkým přehledem zvítězil, když Sokol v posledním dějství uhrál pouhých šest míčů.
„Po úspěšné vítězné zápasové sérii se na nás soupeř připravil o dost víc. První set byl kvalitně odehraný, ale od druhého domácí eliminovali především naše blokařky na útoku díky velice kvalitnímu servisu. Než jsme se vzpamatovali, byl konec. Nyní máme více než týden, abychom se připravili na stejného a hodně kvalitního soupeře,“ řekl šternberský lodivod Jan Drešl.
„Dnes to byl koncentrovaný týmový výkon založený na agresivitě v útoku i v obraně. Děkujeme fanouškům za perfektní atmosféru,“ hodnotil trenér Ostravy Zdeněk Pommer.
Extraligovou nadstavbu zahájí Šternberanky trochu paradoxně v sobotu 18. ledna v 17 hodin opět na palubovce Ostravy.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (22, 14, 6)
Rozhodčí: Grabovský, Kubinec
Čas: 64 minut
Diváků: 250
Ostrava: Kojdová, Kalusková, Faltínová, Žarnovická, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Pospíšilová, Nečasová, Wanczyková, Žolnerčíková, Adamčíková.
Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová, libero Zilbermanová. Střídaly: Meidlová, Gogová.