V prvním soutěžním utkání nového roku hostily volejbalistky Sokola Šternberk v rámci 17. kola extraligy lídra tabulky VK Brno. V předchozích duelech zaskočily Hanačky Olymp Praha i Prostějov a v senzačním tažení pokračují i dál. „Šelmy“ sice získaly na Hané podle očekávání první set, nadšený domácí celek ale nakonec více než překvapivě zvítězil 3:1.
První dva body duelu sice patřily domácím, od stavu 4:2 však Brno při servisu Diatkové uhrálo pět výměn v řadě (4:8) a vedení již nepustilo. Závěr prakticky znovu odpodávala Diatková (12:17, 12:22) a favorit nakonec povolil Sokolu jen patnáct výměn.
Jenže ve druhém dějství po vyrovnaném začátku jako první zavelely do útoku Šternberanky (14:11) a náskok dvou až čtyř bodů nečekaně udržely až do konečného stavu 25:21 a vyrovnání.
Jak důležitý moment pro psychiku soupeřů to byl, se ukázalo ve třetí části. Domácí celek rázem vyhrával 13:8, nechal sice hosty snížit až na dva body, jenže od stavu 17:15 Brňanky nejprve „spáchaly“ špatné postavení a poté přešláply při útoku. Sokol se nečekané příležitosti chopil dokonale a výborně hrající Schandlová sadu dopodávala – 20:16, 25:16.
Hanačky měly jistý bod, ale chtěly víc. Brno sice zpočátku nesouhlasilo (0:3), vzápětí bylo ovšem vyrovnáno (5:5) a nastalo drama. Oba týmy si vyměňovaly těžké salvy (14:10, 14:14, 18:14), tu rozhodující si ale favorit uštědřil sám. Po bodu pro Šternberk na 21:17 protestovali hosté tak vehementně, až si vysloužili dva bodové karetní tresty a ze skóre 23:17 už se nedostali. Osmý tým tabulky přejel lídra 3:1 a postaral se o jedno z největších překvapení aktuální sezony.
„Naprosto zasloužené vítězství domácích. My ještě asi žijeme ve vánoční atmosféře, hráli jsme bez zápalu a bojovnosti. Jednoznačně klíčový byl druhý set, v němž nám spadlo na naši stranu úplně všechno, najednou jsme byli pod tlakem a už jsme se z něj nevymanili,“ konstatoval kormidelník „Šelem“ Ondřej Boula.
„Chválím výkon celého týmu, který šel usilovně za svým a plnil taktické pokyny. Děkuji všem divákům za skvělé fandění a přeji jim všechno nejlepší do nového roku,“ udržel pozitivní tón trenér Sokola Jan Drešl.
V posledním kole dlouhodobé části extraligy zajíždějí Šternberanky v sobotu 11. ledna do Ostravy. Hrát se bude od 17 hodin. Ještě předtím ale Sokol může prodloužit šňůru úspěchů v soubojích s favority, a to v domácí odvetě čtvrtfinále Českého poháru proti Univerzitě Palackého. Výsledek 3:2 z prvního duelu dává šternberskému celku reálnou šanci na další volejbalový šok.

TJ Sokol Šternberk – VK Brno 3:1 (-15, 21, 16, 21)
Rozhodčí: Hladišová, Poláček
Čas: 103 minut
Diváků: 110
Šternberk: Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová, Sifferlenová, Kofieová, libero Zilbermanová. Střídala: Mazurová.
Brno: Nováková, Mikysková, Svobodníková, Diatková, Sklenářová, Wolowiczová, libero: Chlumská. Střídaly: Benediktová, Akeová, E. Beránková, M. Beránková.

DSC05940 DSC05935 DSC05933 DSC05932

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>