Po venkovních prohrách v Prostějově a Brně čekal volejbalistky Sokola Šternberk v 9. kole extraligy návrat do domácí haly, ale také další duel proti spolufavoritkám nejvyšší soutěže. Třetí Ostrava byla opět nad síly Hanaček a domů si odváží vítězství 3:0.
Po vyrovnaném úvodu prvního setu se ve Šternberku do většího trháku dostaly jako první hostující volejbalistky (6:7, 6:10) a i přes občasné dotáhnutí domácího celku (10:11, 18:20) už k vyrovnání nedošlo; Ostrava získala úvodní dějství 25:20.
Také začátek druhé sady patřil hostům (1:4, 4:10). Znovu Sokol zabojoval o kontakt (10:11), ovšem po šňůře servisů Kašparové (11:12, 11:16) bylo o osudu druhé části střetnutí prakticky rozhodnuto – 19:25.
I ve třetím dějství měl favorit stále mírně navrch (4:6, 8:11). A opět přišla klíčová pasáž, tentokrát při podání ostravské Nečasové (12:13, 12:17) a Šternberanky už nenašly sílu na odpověď. Po porážce 20:25 skončil zápas podle papírových předpokladů 0:3.
„Byli jsme lepší ve všech herních činnostech a měli celý zápas pod kontrolou. Šternberk hraje většinou lépe doma než venku, ale i tak jsme jej drželi obranou a servisem. Děkujeme fanouškům, že za námi jezdí i ven,“ chválil hráčky i příznivce šéf ostravské lavičky Zdeněk Pommer.
„V celém utkání jsme tahali za kratší konec a soupeř byl stále o krok před námi. Největší rozdíl byl na bloku, v této činnosti jsme prohráli 6 proti 15. Přestože jsme hráli před domácím publikem, tak jsme hodně tápali a kazili na bloku. Naopak můžu být spokojený s přihrávkou a věřím, že se náš celkový výkon spraví před ligovými odvetami,“ doufá domácí kormidelník Jan Drešl.
Druhý domácí duel v řadě odehraje Šternberk příští sobotu 9. listopadu proti Frýdku-Místku. Sokolské derby začne v obvyklých pět hodin odpoledne.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (-20, -19, -20)
Rozhodčí: Horký, Trumpeš
Čas: 72 minut
Diváků: 120
Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Schandlová, libero Zilbermanová. Střídaly: Mazurová, Gogová, Ambrůzová, Kamidinová.
Ostrava: Faltínová, Zemanová, Kašparová, Kojdová, Nečasová, Wanczyková, libero Chevalierová. Střídaly: Pospíšilová, Žolnerčíková, Žarnovická, Adamčíková.

DSC05746 DSC05734 DSC05733 DSC05732 DSC05731

This Post Has One Comment

 1. Zuzi

  Po dlouhé době jsem místo na olomoucký volejbal zavítala do Šternberka, a to co jsem jsem viděla (i předtím na videopřenosech) mi přijde jako promarněný potenciál. Jednoznačným tahounem je libero, a díky Katrině je možné zakládat jakékoliv varianty útoků (klobouk dolů). A zde je kámen úrazu. Nahravačka, pokud se neválí po zemi, tak neumí zapojit hlavu a distribuovat míč jinam než do plné obrany, případně si zaútočit sama. Díky této čitelnosti už se soupeřův blok skoro ani nepřesouvá (proto ten rozdíl v blocích v tomto zápase). Máme šikovné smečařky, účko, blokařky, ale neumíme to využít. Jsou zápasy, kdy má tato nahravačka víc útoků než blokařky. Asi to někomu vyhovuje, je potřeba, aby se nahravačka vyhrála, ale za jakou cenu? Proč se nevyužije naplno potenciál všech hráček? Je to otázkou času, kdy to hráčky, ať ty zkušené, tak ty mladé co se také potřebují vyhrát, přestane bavit. Taky když tyto nahrávky jsou naprosto jinam, než kam by měly pro smečařky i blokařky být. Jestli bylo cílem neskončit v baráži, tak by to měl někdo řešit a ne se chovat jako šílenec (definice šílenství – dělat jednu věc stejně, s očekáváním jiného výsledku). A na závěr jeden volejbalový vtip o tom, jak by kdo měl používat mozek ve volejbalu nejvíc :-( a neděje se tak: Volejbalový tým naslouchá specialistovi, který vyšetřoval jejich spoluhráče po tvrdé ráně míčem do hlavy. „To vůbec nevypadá dobře. Jediná šance je transplantace mozku. Používáme experimentální metodu s dobrými výsledky, ale je to velmi drahá operace, kterou nehradí pojišťovna.“
  „Dobře a kolik stojí ta operace?“ ptá se ho tým.
  „Mozek smečaře – 50.000$. Mozek nahrávače – 20.000$.“
  Druhý nahrávač je pobouřen, ale ostatní přikyvují a uculují se.
  Trenérovi to, ale nedá a ptá se doktora „Proč je tak velký rozdíl mezi cenou mozku smečaře a nahrávače?“
  „To je standardní cenová nabídka“ odpovídá mu doktor. „Smečařův mozek je dražší, protože je mnohem méně použitý.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>