Z poslední příčky se chtěl v 7. kole extraligy volejbalistek odlepit Sokol Šternberk, jenž se ale představil na hřišti vicemistrovského Prostějova. Tentokrát byl od úspěchu hodně daleko, když prohrál hladce 0:3.
Po úvodní přetahované šel do většího trháku jako první domácí celek (8:4), Šternberk sice ještě dokázal zareagovat (8:8), jenže vzápětí opět ztrácel (11:8). Klíčový význam měl únik Prostějovanek ze stavu 14:12 na 18:12 a poté 20:14, na nějž už Sokol nenašel odpověď – 25:17.
Druhá sada se zprvu vyvíjela velmi podobně. Vcelku záhy přišlo vedení úřadujícího vicemistra (8:4) a jeho postupné navýšení (13:8). Šternberk krátkodobě kontroval (13:11), ovšem protivník těžil z účinnějšího servisu, úspěšnějšího útoku i lepší obrany (17:12, 20:13). Menší zápletku ještě přineslo snížení hostí na 20:16, ale koncovku jasně ovládl favorit.
Ještě jednou se Sokolky pokusily o zvrat na samém začátku třetího dějství (3:1, 3:4), odpovědí však byla prostějovská devítibodová šňůra na 12:4. Domácí hráčky pak sice třikrát za sebou inkasovaly (12:7), avšak jednalo se o jejich poslední komplikaci na cestě za hladkým triumfem: 25:15 a 3:0.
„Nejsem spokojený s naším předvedeným výkonem, byl naprosto ustrašený. Domácí nás předčili ve všech činnostech a to, co jsme dnes hráli my, bych srovnal snad s krajským přeborem. Udělali jsme hrozně moc chyb a spoustu míčů dávali zadarmo, což musíme změnit. Zlepšit je potřeba i velice nízkou úspěšnost útoku,“ zlobil se trenér Sokola Jan Drešl.
„Pro nás důležité vítězství po dvou porážkách v těžkých zápasech venku. Potřebovali jsme vyhrát a zvládli to poměrně dobře, klíčové bylo vypořádat se s přihrávkou. Což holky dokázaly, i v útoku si vedly lépe než hosté a soupeřky držely celou dobu pod sebou. Sice jsme taky občas dělali zbytečné chyby, ale celkově šlo z naší strany o solidně odehrané utkání,“ ocenil prostějovský trenér Ľubomír Petráš.
Další venkovní zápas odehraje Šternberk ve čtvrtek 24. října od 18 hodin na palubovce VK Brno.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 17, 15)
Rozhodčí: Dmejchal, Vachutka
Čas: 74 minut
Diváků: 250
Prostějov: Fričová, Kopáčová, Kozmíková, Nová, Zatloukalová, Stümpelová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Knorová, Dvořáčková.
Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Schandlová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Ambrůzová, Gogová, Navrátilová, Kořínková.

This Post Has One Comment

  1. Pavel Svoboda

    Myslím si, že se šternberský tým bude přece jenom postupem času zlepšovat. Věřím také, že se letos vyhne baráži. Na holkách je vidět, že mají i přes šňůru porážek pořád chuť hrát a že tým tvoří fajn kolektiv. Potřebujeme prostě jednou vyhrát a pak se už vše k dobrému obrátí. A pan lodivod Drešl sklidí plody své poctivé práce. Příště budu ještě více fandit i na cizím hřišti. Kdyby si mě holky v Prostějově všimly, tak by možná i vyhrály.
    Kpt. P. Svoboda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>