Přímým soubojem o únik z posledního místa tabulky byl duel 14. kola extraligy volejbalistek mezi domácím Sokolem Šternberk a týmem Přerova. Hostující Přerovanky měly před utkáním sedm bodů, poslední Sokolky jen o bodík méně. O dvě hodiny později se po veliké bitvě a výsledku 3:2 stav srovnal a oba celky jsou nyní s osmi body spolu s Frýdkem-Místkem srovnané na osmé až desáté příčce.
Po vyrovnaném začátku úvodního dějství začaly domácí volejbalistky ztrácet (9:13) a za kratší konec tahaly až do koncovky (20:22). Pak ale Sokolky zareagovaly třemi bodovými bloky v řadě a při podání střídající Karabinovičové nakonec otočily pětibodovou sérií na konečných 25:22.
Naopak ve druhém dějství to byly Šternberanky, jež dlouho mířily za jasným úspěchem (11:8, 19:13). Přerov dokázal snížit až na 21:20, následně ovšem domácí Mazurová dopodávala sadu do úspěšného konce – 25:20.
Jenže zdaleka nebylo dobojováno; ve třetím dějství se oba soupeři předháněli ve vedení, před koncovkou chvíli vedli hosté (13:16) a pak zase Sokol (17:16). Až šňůra servisů hostující Kukučové na 17:23 rozhodla o tom, že v utkání se po výsledku 19:25 muselo ve hře pokračovat.
Ve čtvrté části duelu tahaly Sokolky prakticky neustále za kratší konec. Dokázaly se ještě dotáhnout z 11:19 na 16:20 a 17:21, koncovka ovšem patřila Přerovu – 18:25.
Také závěrečný tiebreak přinesl tvrdou bitvu o každý bod (2:0, 6:8). Šternberanky dlouho dotahovaly (9:11, 12:13), poslední tři body ale urvaly pro sebe a po vítězství 15:13 oslavily trošku hořkou, nicméně důležitou výhru 3:2.
„Gratuluji soupeři k vítězství. S tolika blbostmi, které jsme dnes předvedli, se prostě vyhrát nedá,“ konstatoval lakonicky šéf přerovské lavičky Radim Vlček.
„Byl to zápas rozehraný na výsledek 3:0. Bohužel ve třetím setu jsme začali dělat nevynucené chyby a panikařit, významně jsme polevili a soupeř se v pozměněné sestavě dostal zpět do hry. Tiebreak jsme už zvládli jen se štěstím. Škoda ztraceného bodu, i tak je to pro nás důležité vítězství,“ řekl domácí lodivod Jan Drešl.
Příští sobotu 14. prosince se Šternberanky představí od pěti hodin odpoledne v Praze na Olympu.

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 3:2 (22, 20, -19, -18, 13)
Rozhodčí: Horký, Vachutka
Čas: 119 minut
Diváků: 120
Šternberk: Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazurová, Sifferlenová, Kofieová, libero Zilbermanová. Střídaly: Karabinovičová, Meidlová.
Přerov: Tinklová, Kukučová, Oestreichová, Kotlabová, Ruseková, Davisová, libero Vaňková. Střídaly: Řihošková, Semerádová.

DSC05841 DSC05835 DSC05834

This Post Has 3 Comments

 1. Antonín Klimek

  Holky blahopřání k vydřenému vítězství . Na zbytečné nervozitě se bohužel podílel trenér,který zápasy psychicky nezvládá
  a přenáší neklid na celé družstvo. Chladnou hlavu a vice klidu při řízení zápasu by družstvu určitě pomohlo.

  Zdraví Vás Tonda Klimek

 2. Antonín Klimek

  Honzo, nemám důvod se za někoho schovávat, pokud najdeš v sobě sílu můžeš se mně omluvit moji identitu Ti potvrdí
  p. Oborný, p. Zlámal, p.Stanický / Tvoje identita je mi jasná/ tak se drž.
  Zdraví Tonda Klimek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>