Pokusit se udržet kontakt s nejbližšími soupeři v boji o příčky zajišťující účast v play-off, takový byl cíl volejbalistek Sokola Šternberk před utkáním 13. extraligového kola v Brně. Na Králově Poli se však Hanačkám nevedlo a bez větší šance na úspěch prohrály 0:3.
V prvním setu si domácí Královopolanky vytvořily tříbodový náskok (8:5) a vedení postupně navýšily až na rozdíl osmi bodů (16:8). Šternberk už se na odpověď nezmohl, a tak Královo Pole za 21 minut zvítězilo 25:15.
Domácí hráčky pak jasně dominovaly i na začátku druhé sady, kdy při podání Lenky Podhrázké odskočily na 5:0, což donutilo hostující lavičku k oddechovému času. KP pokračovalo v tlaku dál a soupeřkám uteklo až na 12:1. Šternberk se ve střední pasáži setu sice ještě dokázal přiblížit na rozdíl pěti bodů (17:12), domácí volejbalistky si však závěr sady pohlídaly a zakončily ji stejně jako tu předchozí – 25:15.
Třetí dějství bylo vyrovnané do stavu 4:4, pak se do mírného vedení dostaly hostující hráčky (4:6). Za stavu 7:10 bral trenér Brna Matúš Kalný time out a jeho svěřenkyně po něm postupně srovnaly na 12:12. Šternberk si ale znovu vypracoval náskok (14:17) a Královo Pole zastavilo hru dalším oddechovým časem. Následovaly tři úspěšné body Brna (17:17) a tentokrát time out hostujících. Domácí pak přidali na razanci a při podání Pavlíkové odskočili soupeřkám na 21:18. Závěr už si pak KP Brno vzít nenechalo a nakonec zvítězilo 25:20.
„Brno mělo první dva sety jednoznačně ve své režii a hodně nás zatlačilo servisem. Ve třetím setu se nám povedlo vytvořit si náskok, ale nebyli jsme bohužel schopní dotáhnout závěr do vítězného konce. Gratuluji Brnu,“ uznal sportovně šternberský trenér Jan Drešl.
„Velmi dobře jsme se na Šternberk připravili takticky, co se týká podání, a minimálně v prvních dvou setech jsme to dodržovali. Byly tam samozřejmě nějaké naše klasické pasáže, ale sety jsme si pohlídali. Ve třetím setu byl soupeř sice pár bodů nad námi, ale bylo vidět, že holky chtějí hodně vyhrát, a to se nakonec i v této sadě povedlo,” chválil šéf brněnské lavičky Matúš Kalný.
V sobotu 7. prosince čeká Šternberanky jeden z nejdůležitějších zápasů první fáze extraligové sezony; od 17 hodin přivítají v hale Ecce Homo tým Přerova.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:0 (15, 15, 20)
Rozhodčí: Kubinec, Trumpeš
Čas: 66 minut
Diváků: 150
Královo Pole: Podhrázká, Šloufová, Carpentierová, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková, libero Digrinová. Střídala: Grabovská.
Šternberk: Meidlová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová, libero Zilbermanová. Střídaly: Gogová, Sifferlenová.