Po výhře nad Frýdkem-Místkem se volejbalistky Sokola Šternberk pokusily v 7. extraligovém kole zaskočit dalšího soupeře z moravskoslezského pomezí. V Ostravě však narazily na daleko zdatnějšího protivníka, jenž zápas ovládl poměrem 3:0, přičemž pouze ve třetím setu držely Šternberanky s favoritem duelu krok až do těsné koncovky.
Domácí hráčky působily zpočátku rozpačitým dojmem. Hosté se brzy ujali vedení a dokázali si ho držet až do stavu 7:9. Pak sice volejbalistky Ostravy skóre otočily (10:9, 12:10), ale Sokol opět dotáhl na 12:12. Krok s domácími však udržel jen do stavu 13:13. Pak domácí hráčky začaly odskakovat (16:13, 17:14, 20:14, 20:16). Vítězství domácích v prvním setu pak završila třemi esy Kateřina Valková.
I ve druhé sadě se zpočátku vedlo lépe hostům (1:3). Domácí se však chytili dříve (8:6, 10:7, 14:7, 16:9, 22:12). Set pak s přehledem dotáhli do vítězného konce.
Třetí dějství bylo nejvyrovnanější. Žádný tým si nevytvořil až do druhého technického time outu větší než dvoubodový náskok (6:4. 6:8, 8:10, 11:10, 12:13, 16:14). Domácím se poté třikrát podařilo získat tříbodový náskok (17:14, 17:17, 20:17, 20:20, 23:20). Dvakrát dokázali hosté vyrovnat, ale potřetí byl už rozdíl rozhodující pro získání setu i celého zápasu.
„Domácí tým se výborně vyrovnal s absencí Toufarové. V prvních dvou setech jsme hráli do 10 bodů a pak jsme odešli na přihrávce. Až ve třetím setu, kdy jsme vytvořili třetí sestavu, jsme domácím konkurovali, ale i to bylo málo,“ mrzelo šternberského kouče Martina Hrocha.
„Šternberk je ambiciózní tým s jinou sestavou než dříve, má zkušené hráčky. Je dobře, že jsme vyhráli 3:0, soustředíme se už na sobotní utkání s Olomoucí. Soupeře jsme zatlačili servisem. Dobře zahrála Čuboňová,“ chválil domácí kormidelník Zdeněk Pommer.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 16, 23)

1. Mirek

Když není příjem, není nahrávka, nemůže být kvalitní útok. Na příjmu chybovaly všechny hráčky. 14 es Ostravy z podání o tom svědčí zcela dostatečně. Když ale nejsou schopny přihrát tak velezkušené hráčky jako jsou Janečková, Oborná nebo Napolitáno, to mě tzv. hlava nebere. Jsem zvědav jak se s Ostravským servisem v sobotu vypořádá Olomouc.