V 9. kole extraligy hostily volejbalistky Sokola Šternberk v hale Ecce Homo postupně se zlepšující tým Ostravy. Domácí Hanačky sice na úvod své fanoušky rozmlsaly nadějným startem, nakonec z toho však cenné bodíky nebyly.
Utkání sice lépe začaly domácí volejbalistky, které v úvodu prvního setu vedly 4:0 a 8:2, iniciativu pak ale převzali lépe útočící hosté, kteří pěti body v řadě srovnali na 9:9 a od té chvíle prakticky neustále vedli. Šanci na obrat měly Šternberanky ještě na začátku druhé sady, když si několikrát vypracovaly těsný dvoubodový náskok, od stavu 9:9 však Ostrava při servisu Pinkové odskočila na 9:15 a náskok už si nenechala vzít. Třetí dějství pak bylo od samého začátku v rukou důraznějšího hostujícího družstva.
„Kromě úvodu prvního setu jsme byli lepší především v obraně na síti. Velmi dobře jsme soupeře rozebrali a větší bojovností jsme utkání dohráli do konce. Chválím celý tým za předvedenou hru,“ radoval se kouč Ostravanek Zdeněk Pommer.
„Přestože jsme byli na Ostravu dobře připravení, tak jsme zápas nezvládli na útoku, kde jsme byli o dvě třídy horší než soupeř. Nebyli jsme schopni položit balon, Ostrava nás odblokovala, byla na naše hráčky výborně připravena a my jsme na to nedokázali zareagovat. Naše útoky byly vedeny stereotypně, nebo jsme je kazili. Tam byl asi největší rozdíl mezi oběma družstvy,“ uznal domácí kormidelník Martin Hroch.
Další domácí duel odehrají Šternberanky už tuto sobotu, kdy budou od 17 hodin hostit družstvo Přerova.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (-21, -16, -16)

1. Mirek

Na bloku nám chybí zejména Holásková a v útoku kde hrají dvě zkušené hráčky Janečková s Obornou už to patrně lepší nebude. Obě jsou evidentně za svým výkonnostním zenitem. Mladá Šenková se evidentně snaží, v poli je šikovná, ale v útoku ji zatím chybí tzv. rychlá ruka. Družstvo navíc dělalo spoustu nevynucených chyb a dělaly je zkušené hráčky které mají mančaft vést. Na smeči Oborná udělala tolik chyb, že by to stačilo na 3 zápasy. Opravdu nevím proč ji po druhém setu trenér neposadil na lavičku a nedal tam mladou Borovcovou.
    Ostrava je letos výkonnostně někde jinde než my a táhnou ji shodou okolností dvě bývalé olomoucké hráčky Iva Nachmilnerová a Helena Kojdová a aby to bylo kompletní tak soutěž o ceny vyhrál otec Heleny Kojdové, který si odnesl lahvinku červeného.