Bohužel jen v částech jednotlivých setů dokázaly volejbalistky Sokola Šternberk držet krok s domácím týmem Králova Pole. Ve 2. extraligovém kole to na body nestačilo a utkání v Brně skončilo po zásluze výsledkem 3:0 ve prospěch domácího celku.
Královo Pole vstoupilo do utkání vedením 3:0 a náskok už do konce první sady nepustilo. Hosté bojovali a snažili se dotahovat, ale Brňanky, které postupně vedly až o sedm bodů, se nakonec propracovaly k šesti setbolům a druhý z nich dokázaly využít.
Druhé dějství už tak jednoznačný průběh nemělo a hostující volejbalistky držely s královopolskými hráčkami krok až do stavu 14:14. Poté však Sokolky udělaly několik chyb a rázem to bylo 17:14 pro tým z jihomoravské metropole. Závěr setu navíc výborně odservírovala brněnská kapitánka Vyklická a sadu zakončila stylově esem na 25:16.
Bojovné Šternberanky se nevzdaly a v úvodu třetí části si vytvořily čtyřbodový náskok (2:6), po kterém byl domácí kouč nucen si vzít oddechový čas. Hosté pak sice ještě navýšili své vedení (4:10), jenže po bodové šňůře servírující Meidlové bylo srovnáno na 10:10. To zápas definitivně zlomilo, Brno šlo vzápětí do trháku (17:12) a po výhře 25:16 si připsalo všechny tři body.
„Dnešní zápas jsme odehráli špatně. Škoda, že jsme nehráli aspoň tak jako minule proti Přerovu. To by byl náš herní projev o hodně lepší,“ neskrýval zklamání z hladké porážky šternberský kormidelník Vladimír Sirvoň.
Jeho brněnský protějšek Tomáš Samsely se především radoval z prvních ligových bodů v sezoně. „Škoda toho minulého týdne, ale to už se změnit nedá. Dnes jsme předvedli výrazně lepší hru s méně chybami, byli jsme víc soustředění a nezalekli jsme se ve třetím setu ani stavu 4:10, takže je to o hodně lepší,“ kvitoval Samsely.
V sobotu 13. října čeká Šternberanky další těžký ligový souboj: od 17 hodin přivítají na domácí palubovce jednoho z černých koňů soutěže Duklu Liberec.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:0 (19, 16, 16)
Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš
Čas: 64 minut
Diváků: 200
Královo Pole: Šloufová, Skibaová, Podhrázká, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Kvapilová, Vaďurová, Pavlíková.
Šternberk: Ticháčková, Ambrožová, Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídaly: L. Oborná, Zemánková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>