Desátým kolem vstoupila dlouhodobá část extraligy volejbalistek do své odvetné fáze. Šternberk hostil v sokolském derby Frýdek-Místek a dočkal se konečně první výhry v nové ligové sezoně. Po devíti prohrách v řadě Šternberanky posílené čerstvě o brněnskou smečařku Meidlovou zdolaly svého protivníka 3:0 a v tabulce se na něj bodově dotáhly.
Samotný začátek duelu sice patřil Frýdku (1:4, 3:6), ale Šternberanky vzápětí při servisu Kneiflové otočily (7:6) a následně při podání Kofieové samy odskočily do výraznějšího vedení (11:10, 16:10). To už Hanačky nepustily a úvodní dějství získaly s přehledem 25:17.
Naopak druhá část se dlouho nesla ve znamení náporu hostujícího celku, který několikrát výrazněji vedl (9:14, 13:16), jenže domácí hráčky se pokaždé dotáhly. Šternberk šel před koncovkou poprvé do vedení 18:17, následně prohrával 19:20, ale při servisu posily Meidlové otočil na 24:21 a zvítězil 25:22.
Třetí dějství zpočátku slibovalo rychlé ukončení zápasu (4:1, 10:7). Frýdek-Místek však nejprve při podání Hadáčkové skóre otočil (10:11) a posléze při servisu kapitánky Šnellyové duel zdramatizoval (12:16). Domácí volejbalistky odpověděly rychle sériemi při servisech Schandlové (16:16) a Mazur (20:17) a mířily k triumfu. Ještě jednou bylo v koncovce vyrovnáno (22:22), Šternberk ale závěr zvládl a po výsledku 25:23 a 3:0 slaví první vítězství v probíhajícím ligovém ročníku.
„V prvních dvou setech jsme měli největší problém na přihrávce a chodili jsme kvůli tomu stále do plných. Až ve třetí sadě jsme se dostali zpět do hry, koncovku jsme ale opět ztratili vlastními chybami i vzhledem k výborné hře soupeře“ uznal frýdecký kormidelník Jaroslav Vlk.
„Konečně máme první výhru, navíc za tři body, už jsme to opravdu potřebovali. Chci pochválit za celý tým za předvedený výkon, i když ve třetím setu už to bylo hodně na vážkách,“ radoval se šéf domácí lavičky Jan Drešl.
Ve středu 13. listopadu se Šternberanky představí v olomoucké hale Univerzity Palackého v úvodním utkání čtvrtfinále Českého poháru. Zápas s obhájkyněmi titulu začne v 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (17, 22, 23)
Rozhodčí: Dušek, Poláček
Čas: 72 minut
Diváků: 140
Šternberk: Meidlová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazurová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Gogová, Karabinovičová.
Frýdek-Místek: Uhrová, Pluhařová, Hadáčová, Šnellyová, Borovcová, Jurčíková, libero: Teperová. Střídaly: Radivojevičová, Vašínová, Tkáčová.

DSC05762 DSC05761 DSC05755

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>