Po porážce v Přerově odehrály volejbalistky Sokola Šternberk také svůj druhý zápas nové extraligové sezony na soupeřově palubovce. Zatímco v přerovském duelu získaly Hanačky alespoň jeden set, v Brně proti Královu Poli si nepřipsaly ani ten, ačkoliv ve druhé sadě měly k částečnému úspěchu velmi blízko.
Jihomoravanky, které v prvním ligovém kole doma zdolaly Olomouc, začaly proti dalšímu hanáckému celku zostra a v úvodním setu rychle vedly 8:4. Šternberk pak sice srovnal na 8:8, ale pak už měl o něco navrch domácí výběr. Lépe si Sokolky vedly ve druhém dějství, v němž ze stavu 8:5 dokázaly otočit na 11:16 a vyhrávaly ještě 21:18, jenže Brno pak za stavu 23:23 uhrálo potřebné dvě výměny a dramatický set vybojovalo ve svůj prospěch. Tento moment jakoby zápas zlomil. Ve třetí sadě to bylo rychle 7:2 pro domácí, pak dokonce 20:9 a hosté už v závěru jen odvraceli hrozící jednocifernou potupu.
„Věděli jsme, co Královo Pole hraje a byli jsme na ně připraveni, a také jsme v prvním setu hráli dlouho vyrovnanou partii. Ve druhém jsme dokonce měli navrch, ale bohužel jsme nezvládli koncovku. Třetí sada nám už nevyšla a byli jsme v ní horším týmem. Nyní budeme mít doma SG Brno, v tomto utkání jsme favority a budeme chtít uhájit šternberskou tvrz,“ řekl trenér Sokola Martin Hroch.
Domácí premiéru v nové extraligové sezoně si hráčky Sokola po dvou venkovních zápasech odbydou ve čtvrtek 23. října, kdy ve své hale Ecce Homo přivítají od 17 hodin v rámci 3. ligového kola právě nejhorší tým posledního soutěžního ročníku SG Brno.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 23, 14)
Rozhodčí: Peloušek, Dušek
Čas: 70 minut