Těžkou úlohu měl v 5. kole extraligy Sokol Šternberk, když se představil na palubovce tradičně silného Králova Pole Brno. Stejně jako v Ostravě i tentokrát Sokolky svého soupeře trápily, nakonec však padly 1:3.
Šternberk po domácí lekci od Olympu začal na hřišti dalšího těžkého protivníka v Králově Poli daleko odvážněji, v polovině úvodního setu dokonce vedl až o tři body a ještě za stavu 17:17 a 20:19 držel naději na úspěch. Jenže koncovku lépe zvládlo favorizované Brno, které po výhře 25:20 vedlo 1:0.
Druhá sada přinesla podobný průběh, ale s opačným koncem. Sokol v ní vedl 18:15 a 23:19, za stavu 24:21 ve svůj prospěch sice promarnil hned tři setboly v řadě, následně si však vypracoval další a ten zužitkovala teprve šestnáctiletá Dudová bodem přímo z podání.
Až od třetího dějství začalo Královo Pole prokazovat své kvality. Třetí i čtvrtý set se sobě znovu značně podobaly, domácí volejbalistky v nich velmi rychle vedly zhruba o pět míčů a svůj náskok si udržely až do koncovky, ve čtvrtém dějství jej dokonce ještě navýšily. Šternberk sice prohrál v Brně 1:3, opět ale prokázal, že se s ním v ligové konkurenci i přes velmi mladý kádr musí počítat.
„Je pravda, že jsme sem nepřijeli v roli favorita, proto jsem za výsledek 3:1 rád. Vím to ale já i hráčky, že dokážeme hrát lepší volejbal. Oproti středečnímu zápasu s Olympem to byla opravdu velká změna, v nasazení i v úspěšnosti,“ chválil přes prohru svůj tým kormidelník Hanaček Martin Hroch.
„Zisk tří bodů je pro nás velmi důležitý,“ uvedl po utkání brněnský kouč Bruno Napolitano. „Šternberk hrál dobrý zápas, navíc jsme se museli srovnat s tím, že v průběhu hry kvůli zranění opustila palubovku kapitánka Míša Doležalová,“ zmínil Napolitano.
Nejbližší ligový zápas odehraje Sokol ve své domácí hale Ecce Homo. Ve čtvrtek 5. listopadu zde od 17 hodin přivítá v prestižním derby dvou spřátelených týmů Univerzitu Palackého Olomouc.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:1 (20, -24, 19, 16)
Rozhodčí: Trumpeš, Dušek
Čas: 110 minut
Diváků: 300
Sestava Brna:
Tesařová, Měrková, Hrazdírová, Keddyová, Pospíšilová, Doležalová
Libero: Melichárková
Střídala: Suchá
Sestava Šternberka:
M. Šenková, Dudová, Borovcová, Janečková, Hudylivová, Š. Šenková
Libero: Matoušková
Střídaly: Kratochvílová, Zatloukalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>