Vpravdě sváteční soupeřky měly v den státního svátku 17. listopadu v rámci 9. extraligového kola volejbalistky Sokola Šternberk. Představily se totiž na hřišti úřadujícího mistra Prostějova, a přestože ostudu neudělaly, na zisk byť jednoho setu mohl zapomenout.
Prostějov nad Šternberkem v úvodním setu rychle vedl 5:0. Poté sice nechal hosty snížit na 8:6 a ještě za stavu 15:12 bylo skóre otevřené, jenže pak Prostějovanky zvýšily obrátky a zbytek zahajovací části patřil jednoznačně jim – 25:14.
V náporu pokračovaly úřadující mistryně republiky také zkraje druhého dějství (6:2). V tu chvíli je sice servisem zaskočila Kotlabová (7:3, 7:8), ale odpověď protivníka byla okamžitá – 11:8. Přesto Sokol ještě nějakou dobu vzdoroval, než jej poslal dolů nový trhák z 14:13 na 18:13. Koncovku od jasného stavu 24:17 ještě Šternberk alespoň kosmeticky vylepšil na 25:21.
Šternberanky pak ještě jednou zahrozily (0:2), ale Prostějov bleskově kontroval na 7:3 a 15:5. Tým kouče Sirvoně v závěru alespoň zabojoval a odmítl jednociferný debakl (20:7, 20:11), na zvrat už však síly neměl – 25:15.
„Prostějov má svou sílu, která nás motivovala tady něco uhrát. Ale nepodařilo se, protože jsme nepodávali zrovna nejlépe a v útoku jsme se hrozně těžko prosazovali přes vysoké bloky domácích. Proto zápas dopadl tak jednoznačně, soupeř vyhrál ve třech sadách naprosto zaslouženě,“ uznal hostující trenér Vladimír Sirvoň.
„Zápas jsme zvládli relativně dobře, i když jsme se trochu trápili v útoku krajními hráčkami. Naopak se nám výborně dařilo v obraně, především na síti, dohromady dvaceti bodovými bloky jsme si hodně pomohli. Do hry se víc dostaly i mladé holky, které zatím jen prostřídávaly, což je také pozitivní. Celkově to hodnotím jako slušně odehrané střetnutí,“ kvitoval lodivod vítězek Ľubomír Petráš.
Do odvet dlouhodobé části extraligy vstoupí Šternberanky v sobotu 24. listopadu od 19 hodin na palubovce Přerova.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 21, 15)
Rozhodčí: Nedbálek, Dušek
Čas: 68 minut
Diváků: 400
Prostějov: Zatloukalová, Nová, Rutarová, Horká, Toufarová, Bezhandolska, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Polášková, Šmídová.
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Schandlová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídala: Ambrožová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>