Po pohárové pauze zahájila extraligová soutěž volejbalistek svou letošní nadstavbovou část. Šternberský Sokol bojoval v úvodním kole druhé výkonnostní skupině o šanci na účast v play-off a po třísetové výhře v Přerově snížil ztrátu na osmé místo držené právě svým protivníkem na jediný bod!
Průběh prvního setu předznamenala šňůra podání nejzkušenější hráčky na palubovce, hostující nahrávačky Novákové. Sokol díky ní otočil ze stavu 2:3 na 8:3 ve svůj prospěch a za pár minut vedl v užaslé přerovské hale dokonce 16:4. V závěru sice domácí tým po vystřídání nahrávaček ještě zabojoval, ale stačilo to jen na korekci výsledku na konečných 16:25.
Druhá sada přinesla dramatickou podívanou, přerovské volejbalistky prakticky po celou dobu vedly, v koncovce se však opět projevila zkušenost na straně hostí. Šternberanky minimálně chybovaly, ze stavu 21:19 otočily na 22:23, pak ještě odvrátily soupeřův setbol a samy svůj první proměnily – 24:26 a 0:2.
V polovině třetího dějství šli hosté do vedení o tři body (11:14), ale bojovný domácí celek se dostal zpět navrch (22:21). Byly ty však nakonec Sokolky, které se jako první dopracovaly k mečbolu, a přestože proměnily až ten třetí, na výsledku 0:3 a jejich překvapivém tříbodovém vítězství to už nic nezměnilo.
„Po dlouhé době jsem maximálně spokojený s výkonem celého týmu. Přestože Ambrožová nastoupila na netradičním postu univerzálky, odvedla dobrou práci a poté střídající Kotlabová dovedla zápas do vítězného konce. Věděli jsme, že to v přerovské hale bude těžké na přihrávce. Měli jsme chvílemi problémy, ale holky to zvládly. Pochvalu zaslouží i lavička, která stála celý zápas za týmem, a také naši bubeníci, kteří vytvořili výbornou atmosféru,“ radoval se šternberský kormidelník Martin Hroch.
„Gratuluji soupeři k vítězství. Náš tým podal pod mým vedením poprvé po taktické stránce tak nedisciplinovaný výkon, jaký se nevidí ani u žákyň. Šternberk vyhrál naprosto zaslouženě,“ neskrýval naopak rozčarování trenér Přerova Radim Vlček.
Ve čtvrtek 15. února čeká Šternberanky druhý nadstavbový duel, který začne v 18 hodin na palubovce posledního celku tabulky Fénixu Brno.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-16, -24, -25)
Rozhodčí: Slezák, Ištvanech
Čas: 77 minut
Diváků: 140
Přerov: Zatloukalová, Schoeneová, Jehlářová, Svobodová, Van der Meerová, Gauthierová, libero Kohoutová. Střídaly: Gogová, Šádková, Dostalíková, Šálková.
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Ambrožová, libera Janečková, Oborná. Střídaly: Hanousková, Kotlabová, Vrabcová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>