V této sezoně zatím nepoznaný pocit zažívají volejbalistky Sokola Šternberk. Již druhé vítězství 3:0 v řadě – navíc v obou případech na soupeřových palubovkách – vyneslo náš tým na osmou příčku v tabulce, která by po skončení nadstavby znamenala postup do vyřazovacích bojů. Stalo se tak po šternberské výhře ve 2. kole nadstavbové části extraligy v Brně nad Fénixem a zároveň porážce Přerova v Praze na Olympu.
Začátek utkání se Fénixu nevydařil a brněnský tým rychle prohrával 1:5. Ovšem v prvním technickém oddechovém čase už o bod vedly domácí hráčky. V dalším průběhu úvodní sady se žádnému týmu nepodařilo připsat si výraznější bodovou sérii, takže se o vítězi rozhodovalo až v samotné koncovce. A v ní slavily úspěch důraznější hráčky Sokola.
Ve druhém dějství si hosté od prvních výměn trpělivě budovali náskok, který byl až pětibodový. Jenže pak přišla na servis domácí Krejčířová a Brnu se podařilo otočit vývoj setu na 19:16 ve svůj prospěch. Boj o každý míč trval do stavu 22:22, závěr si ale pohlídal Šternberk, který si připsal klíčové tři body v řadě zejména díky kvalitnímu bloku.
Třetí část měla obdobný průběh jako ta předchozí. Úvod patřil hostujícím volejbalistkám, které se dostaly do šestibodového trháku (6:12). Fénix skóre postupně otočil ve svůj prospěch (20:19), aby následná koncovka znovu patřila Sokolu, jenž oslavil druhý plný zisk za sebou a je rázem osmý s dvoubodovým náskokem na Přerov.
„Jsem rád za výsledek, ale nejsem spokojen s výkonem. Dobrý zápas odehrály především Dudová a Oborná. Během utkání jsme střídali výborné okamžiky s příšernými. A asi mě z těch mých ženských jednou trefí,“ napůl vážně a napůl s úsměvem láteřil kouč vítězek Martin Hroch.
„Družstvo předvedlo nadšený a bojovný výkon, nicméně k bodům nás to nepřivedlo. V momentech, kdy jsme vedli, jsme nedokázali Šternberku odskočit na větší bodový rozdíl. Tím pádem se všechny sety rozhodovaly v koncovkách, ve kterých si hosté počínali důrazněji, a to rozhodlo,“ hodnotil šéf brněnské lavičky Zdeněk Janoušek.
V sobotu 17. února se Šternberanky poprvé v rámci nadstavbové části extraligy představí domácímu publiku. V jejím 3. kole budou od 17 hodin hostit pražský Olymp.

Fénix Brno – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-24, -22, -21)
Rozhodčí: Trumpeš, Burgertová
Čas: 81 minut
Diváků: 100
Fénix: Krejčířová, Beránková., Kočvarová, Štrychová, P. Pospíšilová, Trávníčková, libera Kulhánková, Kuníková. Střídaly: Svobodová, A. Pospíšilová, Neterdová.
Šternberk: Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, Karpushynová, libera Oborná, Ambrožová. Střídala: Hanousková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>