Pouhý den po po pětisetové bitvě s Frýdkem-Místkem nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk k utkání proti Olympu Praha a na body tentokrát nedosáhl. Hráčky z nejmenšího extraligového města prohrály ve Vršovicích hladce 0:3.
Šternberk odcestoval do Prahy jen den po náročné šarvátce s Frýdkem-Místkem a na jeho výkonu to bylo možná trochu znát. Domácí tým vstoupil do zápasu s důrazem a rychle vedl 6:2. Svou převahu dokazoval do poloviny setu, poté se Šternberku podařila čtyřbodová série, ale to bylo ze strany hostů vše. Olymp si pomáhal blokem a na útoku se prosazovala Melicharová.
Druhý set vyhlížel obdobně jako ten první. Pražský celek si hned od začátku pomáhal servisem a Šternberk srážel vlastní výkon množstvím nevynucených chyb. Výsledkem byl konečný stav 25:15.
Olymp pak pokračoval s dobrým servisem a blokem i ve třetím setu, po výsledku 25:12 si po dlouhé době připsal bezproblémové vítězství a posílil si sebevědomí před nadcházející těžkou sérií zápasů. Naopak Sokol si na svou jiskru k bodové šňůře musí ještě počkat.
„Nesli jsme v nohách pět setů a zranění Poláškové z pátečního zápasu. K tomu chyběla také Janečková. V týmu se bohužel nenašel nikdo, kdo by převzal vůdčí roli tak, abychom mohli klást větší odpor. Naše hra se podobala juniorské extralize.,“ nebral si servítky šternberský kormidelník Martin Hroch.
„Chtěli jsme získat tři body, a to se nám poměrně snadno podařilo. Tato výhra nás stále drží ve hře o šesté místo v nadstavbové části,“ kvitoval domácí stratég Stanislav Mitáč.
Ve čtvrtek 18. ledna budou chtít Šternberanky naplno bodovat v domácím utkání proti poslednímu celku tabulky Fénixu Brno. V hale Ecce Homo se začne hrát v 17 hodin.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (19, 15, 12)
Rozhodčí: Kvarda, Fink
Čas: 70 minut
Diváků: 150
Olymp: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero Stavinohová.
Šternberk: Ambrožová, Dudová, Kotlabová, Karpushynová, Hudylivová, Šenková, libero Oborná. Střídaly: Nováková, Vrabcová, Hanousková.