Nejdřív nekonečné čekání na ucpané dálnici a pak boj o první ligovou výhru v této sezoně. Náročná byla pouť volejbalistek Sokola Šternberk za třemi body, které ale v 6. kole extraligy nakonec vyválčily. Stalo se tak na palubovce posledního celku soutěže Fénixu Brno.
Na začátku důležitého duelu o útěk z barážového pásma si těsné vedení vybojoval domácí Fénix a postupně je zvyšoval až na rozdíl čtyř bodů (16:12). Šternberk pak sice ještě snížil na 16:15, zlepšená obrana a znovu získaná jistota na útoku však přinesla mladým Brňankám první letošní vyhraný set poměrem 25:21.
Druhou sadu zahájil Fénix razantním útokem a dobrým servisem, ujal se vedení 4:1 a ještě do prvního technického oddechu vstoupil za stavu 8:6. Chybami na přihrávce a zlepšenou obranou Sokola však přišel obrat a hostující tým rázem vedl 14:9. Hanačky díky pestřejší hře nadále zvyšovaly svůj náskok a po výsledku 15:25 vyrovnaly.
Do třetího setu vstoupily Brňanky velmi špatně a vinou špatné přihrávky prohrávaly 2:5. Pak se sice dokázaly vzchopit a srovnat na 10:10, v ten moment však udělaly sérii čtyř chyb a jejich ztráta nadále narůstala až ke konečnému stavu 17:25.
Čtvrtá část duelu byla od začátku plná chyb z obou stran a vedení maximálně o tři míče se přelévalo ze strany na stranu. Za stavu 20:20 přišly rozhodující chyby na straně domácích, když čtyři body v řadě znamenaly vedení Šternberka 24:20. Po třetím proměněném mečbolu si pak Sokol připsal klíčové tři body v boji o záchranu a případnou účast v play-off.
„Začátek zápasu ovlivnilo naše dvouhodinové čekání v zácpě na dálnici. Chtěl bych tímto poděkovat domácímu týmu za umožnění posunutí začátku utkání. První set rozhodly jedna až dvě naše chyby, od druhého se nám zlepšil příjem.  Dnes nám zahrály hlavně kůlové hráčky, svým svěřenkyním musím vytknout hru na bloku. I když jsme se na domácí připravovali, neplnili jsme stanovené pokyny. Fénix dnes odehrál kvalitní zápas a jsme rádi, že jsme zvítězili,“ oddechl si lodivod hostujícího celku Martin Hroch.
„Po velmi dobrém prvním setu přišel útlum. Zpět do naší hry se nám podařilo dostat až ve čtvrtém setu, který jsme bohužel prohráli kvůli vlastním nevynuceným chybám. Chybí nám více trpělivosti a zkušenosti ve zlomových momentech utkání. Na družstvu byla ale vidět velká chuť a zápal pro hru,“ řekl brněnský trenér Zdeněk Janoušek.
V sobotu čeká hráčky Sokola v domácím prostředí těžký úkol. Jejich soupeřem bude Dukla Liberec, která je sice nováčkem soutěže, ale zato se silným kádrem a velkými ambicemi. Hrát se začne v 17 hodin.

Fénix Brno – TJ Sokol Šternberk 1:3 (21, -15, -17, -22)
Rozhodčí: Kostka, Trumpeš
Čas: 93 minut
Diváků: 130
Fénix: Neterdová, A. Pospíšilová, Beránková., Pa. Pospíšilová, Šnellyová, Štrychová, libera Kulhánková, Kuníková. Střídaly: Pe. Pospíšilová, Matoušková, Krejčířová.
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Šenková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Nováková, Vrabcová.