Stačilo málo a mohlo být veselo. Volejbalistky Sokola Šternberk byly jediné vítězství od jistoty definitivní záchrany v extralize. Jenže nezvládly třetí utkání série o deváté místo ve Frýdku-Místku a po porážce 1:3 musí příští sobotu doma zvítězit za tři body, jinak je čeká baráž.
Nervózní utkání, jež by v případě tříbodového vítězství Šternberka poslalo do baráže definitivně domácí Frýdek-Místek, začali lépe hosté, kteří v prvním setu vedli 3:0 a 7:3. Jenže soupeř brzy skóre vyrovnal a sám si vypracoval dokonce pětibodový náskok (15:10). V tu chvíli však Hanačky kontrovaly desetibodovou šnůrou, při níž na síti řádila především jejich ukrajinská posila Schvanská. Za stavu 21:24 ještě Frýdek odvrátil dva setboly, ten poslední ale hostující volejbalistky proměnily a po výsledku 23:25 se ujaly vedení 1:0.
Nadějný vstup do zápasu ovšem Šternberku tentokrát úspěch nepřinesl. Druhé dějství se lámalo od vyrovnaného stavu 10:10. Domácí družstvo pak odskočilo na 16:11 a v pohodě dovedlo sadu k vítězství 25:19.
Také ve třetí části duelu měly po většinu času mírně navrch volejbalistky Frýdku-Místku, jež ale definitivně o svém úspěchu rozhodly až od posledního vyrovnaného stavu 15:15. Na jejich únik na 19:16 už nedokázaly Hanačky zareagovat a znovu uhrály jen 19 míčů.
Hostům ještě jednou svitla naděje ve čtvrté sadě, v níž dokázali otočit z 4:2 na 4:7 a prakticky po celý set si udržovaly náskok tří až pěti míčů. Jenže od stavu 18:23 přišel jejich totální kolaps. Frýdek-Místek při servisu nahrávačky Uhrové ovládl sedm výměn v řadě, zvítězil 25:23 a 3:1 a odskočil soupeři zápas před koncem série na rozdíl dvou bodů.
„Myslel jsem, že jsme na Frýdek po taktické stránce dobře připraveni a opak byl pravdou. Strašně moc kazíme servis a děláme spousty nevynucených chyb, čímž pomáháme protivníkovi nahoru. V koncovce čtvrtého setu, v němž jsme zpočátku konečně plnili stanovené pokyny, jsme úplně odešli, to jsem snad ještě nezažil,“ kroutil hlavou šéf šternberské lavičky Jan Drešl.
„Skvělá atmosféra a konečně vydřené vítězství v dramatickém závěru. Zápas jako na houpačce. V některých postaveních se zasekneme a potom to dotahujeme,“ okomentoval duel jeho vítězný protějšek Jaroslav Vlk.
Poslední ze čtyř utkání série o devátou až desátou extraligovou příčku proti Frýdku-Místku odehrají Šternberanky v sobotu 9. března ve své hale Ecce Homo a k postupu na devátou příčku je dovede pouze tříbodové vítězství. Jakýkoliv jiný výsledek pošle hanácký tým do baráže o udržení proti vítězi první ligy.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:1 (-23, 19, 19, 23)
Rozhodčí: Kavala, Trumpeš
Čas: 102 minut
Diváků: 150
Frýdek-Místek: Šnellyová, Hadáčková, Uhrová, Pavelková, Mitregaová, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Šprochová, Grygárová, Štundová.
Šternberk: Schandlová, Hudylivová, Mirchevová, Schvanská, Kneiflová, Kotlabová, libera Kaňková, Kulová. Střídala: Oborná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>