S pátým týmem tabulky Olympem Praha se v 6. kole extraligy utkaly volejbalistky Sokola Šternberk. Domácí Hanačky toužily po první výhře v sezoně a v prvním setu měly za stavu 17:11 blízko alespoň k dílčímu úspěchu. Nakonec však Olymp prokázal své zkušenosti a zvítězil ve Šternberku 3:0.
Sokol měl proti Olympu start do zápasu z říše snů (4:0, 6:1), záhy však bylo vyrovnáno (8:8). I v dalším průběhu úvodního dějství ale byly aktivnější Šternberanky (12:8, 17:11), které ovšem postupně ztrácely půdu pod nohama (17:15, 19:19). Domácí celek naposledy vedl za stavu 21:20, pak ale dostal při podání střídající Fomenkové další direkt (21:24) a sadu prohrál 22:25.
To možná Hanačky poznamenalo a ve druhé části to bylo i díky servisům hostující Ovečkové rázem 2:11. Sokol se za podpory domácí haly dotáhl na 12:14, od stavu 15:19 už však nezískal jediný bod a prohrál 15:25.
A tragicky načaly Šternberanky také třetí set (1:6, 3:10), Znovu sice dokázaly zabojovat (10:17, 18:19), opět ale chyběl krůček. Po výsledku 21:25 bylo v hale Ecce Homo dobojováno.
„Jeli jsme sem s obavou a vědomím, že jsme se Šternberkem nedávno prohráli v Olomouci na přípravném turnaji ve třech setech. Soupeř má nový kádr, což je vždy ošidné. Také u nás jsou dvě zahraniční posily, které se teprve seznamují s halami v extralize. Do utkání jsme nevstoupili dobře, zpočátku jsem musel zvýšit hlas, ale další pasáže jsme zvládli i díky tomu, že jsme byli lepším a konsolidovanějším týmem. Rozhodlo se hlavně v koncovkách jednotlivých setů,“ hodnotil hostující kormidelník Stanislav Mitáč.
„Jsem rád, že jsme s kvalitním a favorizovaným Olympem hráli dvě sady vyrovnané utkání. Škoda prvního setu, kdy jsme to měli ve vlastních rukou, naopak ve druhém dějství prokázal soupeř svou třídu a nepustil nás k ničemu. Ve třetím setu jsme se sice dotahovali, ale v koncovce jsme vlastními chybami nechali hosty utkání dohrát,“ řekl šéf domácí lavičky Jan Drešl.
Ve čtvrtek 19. října se Šternberanky představí na palubovce vicemistrovského Prostějova.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (-22, -15, -21)
Rozhodčí: Vachutka, Trumpeš
Čas: 72 minut
Diváků: 100
Šternberk: Karabinovičová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazurová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Sifferlenová, Kořínková, Gogová, Ambrůzová.
Olymp: Černá, Šimáňová, Ovečková, Denysovová, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Fomenková, Smutná, Komárková.

DSC05654 DSC05653 DSC05650 DSC05647

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>