Hned první soutěžní utkání v novém roce spolu svedlo v prestižním derby volejbalistky Sokola Šternberk a Univerzity Palackého Olomouc. Zápas 15. extraligového kola sice skončil podle předpokladů výhrou favorizovaného týmu hostí z hanácké metropole, Šternberk však poprvé v této sezoně uloupil svému rivalovi aspoň jeden set.
Čtvrté soutěžní derby obou rivalů v této sezoně (doposud jedno v lize a dvě v poháru) přineslo alespoň zpočátku nejvyrovnanější podívanou. Oba celky se v úvodních dvou setech střídaly ve vedení a rozhodnout musely až samotné koncovky. V té první vedl Šternberk ještě 22:21, univerzita pak ale vyrovnala a při servisu čerstvě střídající Rutarové vzápětí získala rozhodující tři výměny. Ve druhém dějství naopak otočil domácí Sokol ze stavu 13:15 na 18:16 a nejtěsnější náskok dovedl až k vyrovnání na 1:1.
Zlom nastal teprve ve třetí části střetnutí. Vysokoškolačky v ní při podání exšternberské Schandlové odskočily z úvodních 5:5 na 5:10, postupně až na 7:15 a nakonec domácímu celku povolily uhrát jen jedenáct míčů. I čtvrtý set už byl od začátku v režii favorita (0:4, 8:16), který pak ziskem tří bodů zůstal na čtvrté příčce extraligového pořadí.
„Po vyhrané koncovce prvního setu a rychlém vedení ve druhém jsme začali hrát až příliš profesorsky. Soupeř toho využil a nadšeným výkonem získal druhou sadu. Potom se ale naše družstvo zkoncentrovalo a soustředěným tlakem na protivníka získalo důležité tři body,“ oddechl si trenér Olomouce Jiří Teplý.
Kouč Šternberka Martin Hroch konstatoval, že jeho svěřenkyně odehrály v probíhající sezoně proti Olomouci nejlepší zápas. „A to jsem měl strach, protože s výjimkou utkání s Prostějovem jsme nebyli celý měsíc v zápasovém režimu. I přesto jsem byl s prvními dvěma sety maximálně spokojený. Nově sice hrála Sochorcová na smeči a na blok se nám z Olomouce vrátila Jurčíková, přesto si naše sestava vcelku sedla. Konečný výsledek duelu však ovlivnil náš výpadek z prostředka třetího setu, kdy jsme museli prostřídat sestavu a obměnit systém hry. Soupeř se s tím ale srovnal dobře, zatímco naše úspěšnost na útoku už pak nebyla zcela na úrovni. Pokud ale budeme i dál podávat takové výkony jako dnes, tak určitě uhrajeme i další body,“ je přesvědčen Hroch.
Šternberské volejbalistky nyní čeká po vánoční přestávce hned druhá delší zápasová pauza v řadě – v příštím ligovém kole totiž mají volný los, takže nastoupí až ve čtvrtek 22. ledna od 17 hodin znovu doma proti favorizovanému Olympu Praha. Stejný soupeř čeká podstatně dříve i na Univerzitu Palackého. Ta se s druhým celkem tabulky střetne už ve čtvrtek 15. ledna v Praze v rámci prvního semifinále Českého poháru.

TJ Sokol Šternberk – SK UP Olomouc 1:3 (-22, 23, -11, -17)

1. Mirek

Hezký den přeji, mohli by jste prosím dát na vaše stránky statistiku z posledního zápasu s Olomoucí? Na stránkách svazu nic není, dokonce mají v celkové statistice takový binec, že např. hráčky Frýdku jsou vedeny jako hráčky Olomouce atd..atd…