Ani potřetí nevyzrály zcela podle očekávání volejbalistky Sokola Šternberk ve čtvrtfinále extraligového play-off na mistrovský Prostějov a se sezonou se rozloučily domácí porážkou ve třech sadách. V této sezoně tak bereme konečné osmé místo mezi tuzemskou elitou, což je pro město velikosti Šternberka bezesporu úspěch.
Pravděpodobnou derniéru Sokola v této sezoně si v hale Ecce Homo nenechala ujít slušná divácká návštěva, před níž nastoupil domácí tým v poněkud neobvyklé sestavě – s dlouholetou kapitánkou Janečkovou na liberu a s kapitánskou páskou hrající zkušenou nahravačku Ticháčkovou.
Hostující výběr šel od počátku duelu za očekávaným stvrzením svého postupu do semifinále a v úvodní sadě několikrát zahrozil domácímu celku zopakováním výsledků s nepříjemně vysokým bodovým rozdílem. Sokolky však dokázaly dvakrát výrazněji zakontrovat (3:10, 7:11, 12:23, 16:23), čímž se dostaly alespoň na přijatelný konečný výsledek 16:25. Ve druhém dějství držel Šternberk alespoň zčásti vyrovnaný krok do stavu 8:11, nakonec ovšem v této části uhrál nejnižší počet třinácti výměn. Ani ve třetí sadě se Prostějov nemusel nutit do vyšších obrátek, od stavu 8:10 začal navyšovat svůj náskok a po hodině hry se stal prvním letošním extraligovým semifinalistou.
„Od začátku až dokonce jsme měli utkání pod svojí kontrolou a náš tým zaslouženě vyhrál,“ okomentoval lakonicky jednoznačný průběh střetnutí kormidelník vítězného celku Miroslav Čada.
„Soupeř byl lepší na útoku, bloku a zaslouženě vyhrál. Jsem ale rád, že se náš tým od posledních utkání v Prostějově zlepšil,“ našel alespoň jedno pozitivum na vysoké, i když předvídatelné porážce domácí trenér Martin Hroch.
Volejbalistky Šternberka po třech čtvrtfinálových prohrách zakončily extraligovou sezonu na osmém místě. Prostějov si na soupeře pro semifinále play-off počká minimálně do zítřka.

TJ Sokol Šternberk – VK Agel Prostějov 0:3 (-16, -13, -15)
Rozhodčí: Peloušek, Kubinec
Čas: 63 minut
Diváků: 150
Sestava Šternberka:
Dudová, Kubíková, Oborná, Sochorcová, Ticháčková, Šenková
Libera: Janečková, Citovecká
Střídaly: Kepplová, Navarová, Borovcová, Kotsopoulosová
Sestava Prostějova:
Weissová, Markevichová, Bogdanovičová, Simonová, Kossányiová, Borovinšeková
Libero: Kovářová
Střídala: Soaresová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>