Zcela podle předpokladů, možná však až s příliš výrazným výkonnostním a bodovým rozdílem se zatím vyvíjí čtvrtfinálová série extraligového play-off mezi volejbalistkami Agelu Prostějov a Sokola Šternberk. Osmý tým tabulky i podruhé prohrál na palubovce úřadujícího mistra 0:3, když ve druhém duelu uhrál ještě o dvě výměny méně než včera.
Volejbalistky Šternberka se k tomu všemu v úvodní sadě druhého prostějovského čtvrtfinále ještě spolupodílely na vytvoření nového rekordu v análech extraligy, o nějž však přitom zcela jistě nestály – v tomto setu totiž porážkou 5:25 uhrály nové bodové minimum.
Superfavorit pak přece jen trochu polevil, Sokol chvíli dokonce vedl (1:3), ještě za stavu 10:8 držel přijatelný stav a nakonec prohrou 15:25 zaznamenal zatím nejlepší výsledek v této čtvrtfinálové sérii. Na jednoznačném průběhu střetnutí to však samozřejmě nic nezměnilo. Ve třetí části za stavu 20:6 hrozila Šternberku další blamáž, kterou nakonec hosté odvrátili na alespoň trochu přijatelných 25:11 z pohledu vítězného domácího celku.
„Soupeř nás znovu hodně zatlačil servisem a my jsme trpěli na přihrávce. Tím pádem se nám vůbec nedařilo útočně kombinovat. Každopádně o jasných výsledcích obou zápasů v Prostějově rozhodlo hlavně podání společně s příjmem. Tady jsme to neustáli, ale věřím, že doma ve třetím utkání předvedeme lepší výkon,“ přeje si šternberský kouč Martin Hroch.
„Opět jsme po celé utkání vydrželi hrát kvalitní volejbal bez zbytečných výpadků, což je pro tuto sérii náš cíl. Navíc se na hřiště během dvou duelů dostaly úplně všechny holky, takže se v zápasovém rytmu udržují jak obvyklé opory, tak hráčky, které v sezoně nastupovaly méně. Zatím jsem naprosto spokojen,“ konstatoval domácí kormidelník Miroslav Čada.
O malý sportovní zázrak v podobě prodloužení čtvrtfinálové série se šternberský tým pokusí ve středu 25. března od 17 hodin, kdy ve své hale Ecce Homo odehraje s Prostějovem třetí duel série.

VK Agel Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (5, 15, 11)
Rozhodčí: Grabovský, Slezák
Čas: 52 minut
Diváků: 250
Sestava Prostějova:
Weissová, Gambová, Bogdanovičová, Soaresová, Kossányiová, Kargová
Libero: Kovářová
Střídala: Zatloukalová
Sestava Šternberka:
Ticháčková, Janečková, Sochorcová, Oborná, Kubíková, Borovcová
Libera: Citovecká, Kepplová
Střídala: Šenková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>