Do nedalekého Přerova vyrazily k utkání úvodního kola nadstavbové části extraligy volejbalistky Sokola Šternberk. Mladý hostující tým nakonec v derby na body nedosáhl a domácímu družstvu podlehl hladce 0:3.
V Přerově se sice utkali dva přímí sousedé ze suterénu ligové tabulky, sedmá Precheza však měla před zápasem na osmý Sokol pětibodový náskok a svou roli mírného favorita začala potvrzovat hned od začátku duelu. Domácí celek si v úvodním setu okamžitě vytvořil několikabodový náskok, který si udržoval až do konečného stavu 25:18.
Do druhého dějství sice lépe vstoupily Šternberanky (1:4), Přerov však rychle otočil, ve druhém technickém timeoutu už vedl 16:11 a nakonec povolil hostům uhrát šestnáct výměn. Sokol se ještě jednou pokusil vzepřít osudu ve třetí části střetnutí, kdy vedl 8:4, jenže Precheza odpověděla sedmibodovou šňůrou při podání Kohoutové, opět převzala iniciativu a následné vedení 19:12 už nemohla pustit.
„Tento moment byl definitivně rozhodující, naše družstvo se po něm zlomilo,“ řekl šternberský kouč Martin Hroch, který nicméně uznal, že Přerov jinak kontroloval zápas po celý jeho průběh. „My jsme dnes neodvedli náš standard, na který máme. Špatně jsme útočili, což ovšem vyplývalo už z nedobré přihrávky,“ zmínil Hroch.
„První set jsme hráli bez chyb, zato soupeř jich udělal deset. Ve druhém jsme byli jasně lepší a ve třetím po horším začátku rozhodly dvě série na podání. Pak už to bylo jasné,“ hodnotil duel lodivod Přerovanek Libor Gálík.
Za týden, v sobotu 7. února, budou Šternberanky v rámci 2. nadstavbového kola hostit poslední tým tabulky SG Brno. Hrát se začne v hale Ecce Homo v pět hodin odpoledne.

Volejbal Přerov Precheza – TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 16, 19)
Rozhodčí: Kavala, Čipera
Čas: 69 minut