V okleštěné sestavě odcestovaly volejbalistky Sokola Šternberk k utkání závěrečného, 18. kola základní části extraligy na palubovku Ostravy. Domácí tým bojoval o účast v první pěti týmů před zahájením ligové nadstavby a nakonec oslabené hosty zdolal i přes jejich statečný výkon 3:0.
Šternberk v Ostravě nezačal dobře a v úvodním dějství stále jen dotahoval ztrátu pěti až šesti bodů. To se mu nakonec nepodařilo a domácí tým si zajistil důležitý první set v nakonec úspěšném boji o lepší pětici týmů do nadstavbové části extraligy. Hanačky ještě jednou zabojovaly ve druhé části duelu, v níž vyrovnaly počáteční ztrátu a za stavu 21:21 mohly jít samy do vedení, jenže klíčový okamžik nezvládly, stejně jako celou koncovku. Třetí sada už kopírovala tu první, od stavu 4:5 Ostrava uhrála sedm výměn v řadě a Sokol se již do hry nevrátil.
„Měli jsme vzhledem k souběžně hranému utkání extraligy juniorek k dispozici jen devět hráček a kvůli složení kádru, který jsme tu měli, jsme nasadili dvojici liber. Zlomovým momentem byla koncovka druhého setu, kdy jsme za stavu 21:21 dostali zpět balon zadarmo, ale bod jsme z toho neuhráli. To utkání podle mě definitivně převrátilo na ostravskou stranu,“ mínil kouč Šternberka Martin Hroch.
Nadstavbovou část extraligy zahájí Šternberanky ve spodní čtveřici týmů v sobotu 31. ledna od 17 hodin na palubovce Přerova.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (15, 21, 19)
Rozhodčí: Slezák, Bohačík
Čas: 72 minut