Poslední teoretickou šanci na proklouznutí do play-off a vyhnutí se bojům o záchranu měly v závěrečném 18. kole dlouhodobé části extraligy volejbalistky Sokola Šternberk. Musely by však doma porazit úřadujícího mistra z Prostějova a zároveň doufat v porážky konkurentů z Ostravy a Frýdku-Místku. Šternberanky sice bojovaly, sebraly českému pohárovému zástupci set, ale nakonec mu podlehly 1:3 a budou bojovat s Frýdkem-Místkem o vyhnutí se nevyzpytatelné baráži.
V utkání posledního týmu tabulky s desetinásobným šampionem to dlouho vypadalo na jednoznačnou a rychlou výhru favorita. Po vyrovnaném začátku úvodního setu (5:5) se Prostějov dostal do komfortního vedení (5:10) a při servisu Bezhandolské své dílo dokonal (9:14, 9:22). Sokol nakonec uhrál pouhých deset míčů.
Také ve druhé sadě šly mistryně brzy do trháku (5:8), domácí tým ještě dokázal vyrovnat (8:12, 12:12), jenže hosté si rychle znovu vybudovali náskok a výsledkem bylo jejich další přesvědčivé vítězství – 15:25.
Teprve od třetí části dostal duel šťávu. Zpočátku se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu, Šternberk však postupně převzal iniciativu a Prostějovanky od stavu 10:8 už jen dotahovaly. Sice se jim několikrát podařilo vyrovnat, v koncovce ale získal outsider pětibodový náskok (20:15), který ještě při podání Hudylivové navýšil (24:17) a i přes nervozitu v samotné koncovce pátým proměněným setbolem po výsledku 25:21 snížil na 1:2.
Utkání se rázem zdramatizovalo, zvlášť když po šňůře servisů střídající nahrávačky Zemánkové vedly Sokolky v úvodu čtvrtého setu 6:1. Jenže Prostějov kontroval sérií podání kapitánky Horké (7:7) a začala přetahovaná. V ní domácí celek ještě několikrát nadějně odskočil (11:8, 15:13), rozhodující však byla až tříbodový export ze stavu 17:17 na 17:20. Naposledy držely Šternberanky naději na prodloužení zápasu a účast v play-off za stavu 22:23, poslední dvě výměny ale patřily hostům, kteří po výsledku 22:25 berou díky výhře 3:1 všechny tři body.
„Dobře jsme do utkání vstoupili a odehráli hodně solidní dva sety především díky slušnému podání a bodovým blokům, kterých jsme měli za zápas celkem devatenáct. Pak už toho důrazu bylo na naší straně méně, naopak Šternberk tlačil servisem a výborně mu zahrála kapitánka Schandlová, jejíž útoky jsme nezvládali bránit. Ve třetím setu jsme navíc nakupili řadu nepřesností, naštěstí ve čtvrtém jsme to dorazili a tři body se počítají,“ oddechl si prostějovský kormidelník Ľubomír Petráš.
„Začali jsme nervózně a pomohla nám až změna nahrávačky, která udala naší hře jiný rytmus. Celkově to byl z naší strany pěkný výkon, za který se holky nemusejí stydět. Máme se od čeho odpíchnout a určitě nám to pomůže do klíčových zápasů v sezoně. Chválím především Natálii Zemánkovou zejména za její nebezpečný a účinný servis,“ řekl domácí kouč Jan Drešl.

TJ Sokol Šternberk – VK Prostějov 1:3 (-10, -15, 21, -22)
Rozhodčí: Grabovský, Horký
Čas: 78 minut
Diváků: 100
Šternberk: Hudylivová, Mirchevová, Schandlová, Dias Godoiová, Kotlabová, Schvanská, libero Kaňková. Střídaly: Zemánková, Oborná.
Prostějov: Nová, Bezhandolská, Horká, Kojdová, Kozmík Tomášeková, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová.

DSC04768 DSC04766 DSC04764 DSC04757

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>