Do své druhé poloviny se 10. kolem překulila dlouhodobá část letošního ročníku extraligy volejbalistek. Sokol Šternberk prohrál na úvod odvet po boji na palubovce silného Přerova.
Hned v úvodu si domácí celek vytvořil šestibodový náskok, který se však záhy ztenčil na polovinu. Za stavu 12:9 ale přišla na servis přerovská Měrková a set dopodávala. Připsala si při tom pět přímých bodů a jedno eso.
Také ve druhém dějství byly domácí volejbalistky pořád o krůček vepředu, když si udržovaly do poloviny dvou až tříbodový odstup. Následovala ovšem jejich série nevynucených chyb a srovnání na 13:13. Přerovanky znovu zabraly a vytvořily si pohodový náskok (21:17), ztráta odvahy při zakončení je ale nakonec připravila o zisk sady, přestože první setbol měly k dispozici ony. Šternberanky  nicméně od stavu 24:24 zaznamenaly přímý bod z podání a set zakončily esem na zadní čáru.
Třetí část duelu ovšem ovládly v pohodě domácí volejbalistky, které měly stále bezpečný náskok a nepřipustily v závěru žádné drama. V úvodu čtvrtého setu udělení žluté karty domácímu kouči Vlčkovi za protesty proti verdiktům rozhodčího Vachutky za stavu 6:8 paradoxně pomohlo Přerovu. K výbornému výkonu se rozehrála Vander Meerová a na mečbol už unavené soupeřky zaútočily jen do sítě.
„Měli jsme problém se dostat do tempa na začátku všech setů a pak už jsme jen spíše dotahovali. Na podání to bylo vyrovnané, soupeř měl vyšší blok, ale to má proti nám v extralize každý, takže se těžko prosazujeme. Domácí hráli rychleji a lépe přihrávali,“ uznal lodivod Sokola Vladimír Sirvoň.
„Jsme šťastní za důležité vítězství. Ustáli jsme tlak v prvním a třetím setu, i když nás znovu svírala nervozita. Vyzdvihnul bych dobrý výkon Personové na bloku a málokdy vídanou sérii Měrkové na servisu v prvním setu. Zdobila nás bojovnost a obětavost. Teď je k tomu třeba přidat rozvahu a odvahu,“ uvažoval přerovský trenér Radim Vlček.
Nejbližší utkání Šternberanek se uskuteční v domácím prostředí v tradičním čase od 17 hodin, ale zcela neobvyklém termínu: brněnské Královo Pole vyzve Sokol v hale Ecce Homo v neděli 2. prosince.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 3:1 (9, -24, 16, 21)
Rozhodčí: Vachutka, Slezák
Čas: 93 minut
Diváků: 190
Přerov: Personová, Měrková, Svobodová, Shapavalová, Zatloukalová, Vander Meerová, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová.
Šternberk: Ticháčková, Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Ambrožová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídaly: Zemánková, Hanousková.