Nový ročník extraligy volejbalistek sice vypukne až příští víkend, pro šternberský Sokol však začala sezona už nyní. Ve druhém kole Českého poháru se Šternberanky představily na palubovce svého regionálního rivala Přerova a po výhře 3:0 bez potíží postoupily do čtvrtfinále druhé nejprestižnější domácí soutěže. V něm se střetnou s ambiciózním týmem Králova Pole.
Výsledek prvního ostrého testu Sokola v nové sezoně sice vypadá jednoznačně, začátek samotného utkání ale zdaleka takový nebyl. „V prvním setu na nás Zubřice nastoupily a chtěly nám ukázat, kdo je na domácím hřišti pánem. Soupeř od začátku vedl, ve druhé polovině setu se však misky vah hlavně díky našemu důraznějšímu servisu začaly převažovat a koncovku jsme získali pro sebe,“ uvedl trenér Šternberka Martin Hroch.
Ve druhé sadě jeho svěřenkyně na podání nepolevily, což jim přinášelo úspěchy na bloku i v útoku. „Také třetí set jsme začali tvrdým servisem a nadále diktovali tempo. Zbrzdila nás pouze střídající nahrávačka Šálková na servisu, kterým náš náskok pomohla vymazat. Kontrovali jsme ale podáním Vrabcové a zápas už dohráli do vítězného konce,“ radoval se Hroch.
S brněnským celkem Králova Pole se hráčky Sokola střetnou v pohárovém čtvrtfinále na přelomu listopadu a prosince. Hrát se bude na dva zápasy, ten první bude hostit šternberská hala Ecce Homo.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-21, -19, -18)
Sestava Šternberka: Š. Šenková, Kotlabová, Polášková, Ambrožová, Hudylivová, Dudová, libero Kulová; střídaly: Vrabcová, Hanousková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>