Volejbalistky Sokola Šternberk si semifinále letošního ročníku Českého poháru nezahrají. Po úvodní čtvrtfinálové prohře 0:3 v domácím prostředí s brněnským Královým Polem podlehly témuž soupeři i v odvetě v jihomoravské metropoli stejným poměrem a s pohárovou soutěží se loučí.
Domácí Brňanky potřebovaly v odvetě uhrát k postupu alespoň dva sety, což se jim podařilo za pouhých 41 minut. V úvodní sadě vedlo Královo Pole rychle 8:3 a svůj náskok postupně navyšovalo až na konečných 25:10. Podobný průběh mělo i druhé dějství, na jehož konci bylo na šternberském kontě třináct vítězných výměn.
Až za rozhodnutého stavu ve třetím setu se začal hrát vyrovnanější volejbal. Sokol v něm vyhrával 9:3 a nadějné skóre držel ještě za stavu 15:15. Koncovku ale opět ovládl domácí tým, když hosty načala šňůrou servisů Suchá.
„Chtěli jsme si především nacvičit určité herní varianty na poslední domácí utkání v tomto roce proti Ostravě, ale dařilo se nám to až ve třetím setu po příchodu Hanouskové. V prvních dvou jsme pokračovali ve špatné hře v obraně v poli i na síti, což nám dělalo problémy už v předešlých dvou zápasech,“ nebyl s výkonem svého celku spokojený šternberský kouč Martin Hroch.
„Potvrdili jsme výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy a splnili jsme první cíl letošní sezony, kterým byl postup do Final Four Českého poháru. Pro nás je důležité, abychom na turnaji, který organizujeme, také hráli. Jsem moc rád, že jsme zvládli třetí set, v němž jsme Šternberk po příchodu Suché dostali pod tlak a otočili skóre,“ zhodnotil vývoj zápasu brněnský trenér Marek Rojko..
V sobotu 9. prosince se hráčky Sokola vrátí do extraligového kolotoče utkáním 10. soutěžního kola na palubovce mistrovského Prostějova. Hrát se bude od 17 hodin.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:0 (10, 13, 18)
Rozhodčí: Trumpeš, Gall
Čas: 64 minut
Diváků: 50
Královo Pole: Meidlová, Vyklická, Kopáčová, Assisová, Boulová, Zburová, libero Digrinová. Střídaly: Suchá, Pištěláková, Podhrázská.
Šternberk: Šenková, Karpushynová, Dudová, Polášková, Kotlabová, Hudylivová, libera Ambrožová, Vrabcová. Střídala: Hanousková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>