Po konci v Českém poháru se volejbalistky Sokola Šternberk opět vrátily do ligového kolotoče, a to ve třetím domácím utkání v řadě. Ve 4. kole extraligy vyzvaly Hanačky semifinalistu předchozích ročníků Ostravu a po více než dvouhodinové bitvě se radovaly z první výhry v nové sezoně. Sokol přetlačil Ostravanky 3:2.
V úvodním setu musel Šternberk dvakrát dotahovat výraznou ztrátu (2:6, 11:16), ale vždy se mu to podařilo (7:6, 15:16). V koncovce dokonce domácí tým vedl 23:21 a za stavu 25:24 měl i jeden setbol, jenže jej neproměnil, zatímco hosté svou druhou šanci ano – 25:27.
Druhou sadu zahájily Sokolky ve velkém stylu a vypracovaly si rychle až pětibodové vedení. Jenže Ostrava při servisu své kapitánky Zemanové srovnala z 11:6 na 11:11 a pak se sama dostala do mírného trháku (13:15). Šternberku se ale v pravou chvíli podařila mimořádná desetibodová šňůra při podání Kotlabové (14:16, 24:16), a přestože pak promarnil hned pět setbolů, po tom šestém a výsledku 25:21 už srovnal na 1:1.
Třetí dějství po vyrovnaném úvodu přineslo nejprve odskočení Ostravanek na 10:15 a za stavu 15:18 navíc nucené střídání domácí blokařky Hudylivové, která do té doby hrála se sebezapřením přes bolest. Nahradit ji na bloku musela smečařka Ambrožová a se Sokolem to vypadalo všelijak. Domácí celek se však semkl, nejprve přišlo vyrovnání při servisu Oborné (17:21, 21:21) a pak právě Ambrožová doservírovala set do vítězného konce (21:22, 25:22).
Šternberské volejbalistky pádily na začátku čtvrté části duelu za cenným úspěchem (2:0, 7:4), jenže je nejprve zbrzdila podávající Nečasová (10:7, 10:12) a druhou část setu domácí tým vůbec nezvládl. Po porážce 16:25 musel vítěze určit tiebreak.
V něm sice začalo lépe hostující družstvo (2:0), ale o první ligové výhře Sokola rozhodla série servisů Schandlové (4:5, 10:5). Šternberk už zkrácenou hru doztrátoval a tečku za velkou bitvou udělala symbolicky esem alternující blokařka Ambrožová.
„V klíčových momentech jsme byli málo důrazní. Soupeř nás přehrával servisem a my jsme udělali moc nevynucených chyb,“ přiznal trenér Ostravy Zdeněk Pommer.
„Byl to z naší strany kolektivní výkon. Přestože máme v týmu nějaké zdravotní potíže, děvčata především díky bojovnosti předváděla slušný volejbal,“ kvitoval domácí kouč Vladimír Sirvoň.
Po třech domácích duelech nyní čeká Šternberanky cesta do Prahy. Ve čtvrtek 25. října budou od 17 hodin usilovat o ligové body ve vršovické hale Olympu.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 3:2 (-25, 21, 22, -16, 9)
Rozhodčí: Peloušek, Nedbálek
Čas: 123 minut
Diváků: 135
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídala: Ambrožová.
Ostrava: Zemanová, Lukáčová, Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Zedníková, Kašparová, Sedláčková, Žolnerčíková.

DSC04309 DSC04306 DSC04304 DSC04302

This Post Has 2 Comments

 1. Antonín Klimek

  Nádherný zápas,svou dramatičností předčil všechna očekávání. Velké uznání všem hráčkám za nesmírnou bojovnost a psychickou odolnost s favorizovaným družstvem Ostravy.
  Zdraví Vás A.Klimek

 2. Antonín Klimek

  Opět hezká hra plná zvratů završena bodovým ziskem na kterém se nejvíc podílela nová hráčka týmu Dedíková.
  Velké blahopřání celému družstvu a Elišce brzké uzdravení.
  A. Klimek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>