Nová extraligová sezona začala pro volejbalový Šternberk žhavým sokolským derby na palubovce Frýdku-Místku. Hanačky chtěly dobré výsledky z přípravných duelů přetavit v úspěch, ve Frýdku sice vedly 2:1 na sety, nakonec ale prohrály v tiebreaku a na úvod sezony berou alespoň jeden bod.
V prvním setu střetnutí dvou sokolských zástupců v nejvyšší soutěži si až do stavu 14:14 udržovaly několikabodový náskok hráčky Frýdku-Místku. Pak sice hosté zaveleli k obratu, vedli až 22:17, jenže domácí tým srovnal, vzápětí nevyužil dva setboly a padl 25:27.
Vyhraná koncovka možná Šternberanky ukolébala; ve druhém dějství rychle ztrácely 2:10 a 3:15 a nakonec uhrály pouhých jedenáct míčů.
Třetí část načaly lépe frýdeckomístecké volejbalistky (9:6), ale soupeř z Hané šesti uhranými výměnami v řadě průběh otočil (9:12), náskok navyšoval až na rozdíl deseti míčů (12:22) a po vítězství 25:16 měl blíže i k celkovému triumfu.
Jenže ve čtvrtém setu se od stavu 14:14 šternberské hráčky zlomily, prohrávaly 14:18 a 15:20 a ani krátkodobé zlepšení (17:20) k jejich úspěchu nevedlo – 25:18 a 2:2.
A podobně vyhlížel i rozhodující tiebreak: ze stavu 5:5 to bylo rázem 8:5 a poté 12:6 pro domácí. Hosté se ještě pokusili o odpověď (13:10) avšak po výsledku 15:10 se museli smířit s porážkou 2:3 a exportem jediného bodu.
„V prvním setu jsme dobře přihrávali a dotáhli jej díky tomu do vítězného konce. Ve druhém nás ale soupeř zatlačil servisem, naštěstí jsme se ve třetí sadě otřepali z těžké porážky a zvládli ji. Čtvrtý set opět patřil soupeři a tiebreak byl vyrovnaný jen do stavu 5:5, pak jsme jej prohráli kvůli vlastním chybám,“ konstatoval šternberský kouč Jan Drešl.
„Vydřené vítězství, děvčata podala bojovný výkon. Škoda první části, v níž jsme nevyužili v koncovce dva setboly,“ řekl lakonicky domácí kormidelník Jaroslav Vlk.
V sobotu 28. září se „nový“ Šternberk poprvé v sezoně představí svým fanouškům, když doma přivítá od 17 hodin silnou Duklu Liberec.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:2 (-25, 11, -16, 18, 10)
Rozhodčí: Peloušek, Slezák
Čas: 110 minut
Diváků: 150
Frýdek-Místek: Uhrová, Pluhařová, Hadáčková, Petrová, Borovcová, Jurčíková, libero: Teperová. Střídaly: Grygarová, Šnellyová, Šprochová.
Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová, libero: Zilbermanová. Střídala: Dosoudilová.