Vyrovnanou partii měl podle papírových předpokladů hrát Sokol Šternberk na palubovce Přerova v 8. kole základní části extraligy. A nakonec se tak i stalo, když si Šternberanky odvezly od Zubřic bod za porážku 2:3.
Začátek přerovského utkání připomínal houpačku, když do prvního technického time outu šly s náskokem tří bodů volejbalistky Šternberka a do druhého byly zase o dva vepředu domácí hráčky, které už od té doby soupeřkám nepovolily srovnat krok.
Jakoby však levá strana hrací plochy byla výhodnější, neboť Šternberk po změně pozic rychle vedl 6:0 a s tímto náskokem hrál prakticky po celý set. V závěru sice Přerovanky snížily z 12:21 až na 18:21, ale v útočné fázi se hodně rozehrála hostující Polášková, která bodovala jak v útoku ze všech pozic, tak na podání. I díky ní Šternberk proměnil hned první setbol.
Nejvyrovnanější a nejdramatičtější byla koncovka třetího dějství. Domácí celek měl díky dobrému zakončení kapitánky Svobodové dva setboly v řadě, ale nedokázal je zužitkovat. A nevyšlo to ani do třetice, když rozhodčí nechal opakovat výměnu. Po dvou setbolech hostů se ale nakonec díky zakončení domácí Schoeneové podařilo Přerovu proměnit pátý setbol.
Výborný start domácích do čtvrtého setu (3:1) zastavil rozhodčí Kavala, který pískl přesah nahrávačky Zatloukalové. To rozčílilo trenéra Vlčka natolik, že dostal žlutou kartu, a rozhodilo to i jeho svěřenkyně. Ty sice dokázaly otočit skóre z 11:13 na 14:13, ale v této části utkání to bylo naposledy, kdy vedly. Vlastní chyby v zakončení a nakonec i bodový blok hostů rozhodly, že se musel hrát tiebreak.
V něm po vyrovnaném úvodu byla klíčovým momentem šestibodová šňůra přerovských volejbalistek. Vedení 9:3 zlomilo odpor soupeřek, a ty už dokázaly samy uhrát jen jediný bod. Další si připsaly po chybě Přerovanek na servisu, ovšem samy vzápětí udělaly totéž. První z řady devíti mečbolů využila Jehlářová po útoku středem sítě.
„Průběh zápasu odpovídal tomu, co jsme očekávali, tedy souboji vyrovnaných soupeřů. V rozhodující páté sadě měli domácí větší vůli po vítězství. My jsme v ní nepředvedli ani jeden kladný útok,“ uznal hostující lodivod Martin Hroch.
„Jsem moc rád za vítězství a je jedno, že bylo za dva a ne tři body. Pro nás bylo důležité, abychom se naučili zvládat rozhodující okamžiky. Stěžejní byla koncovka třetího setu. Jediné, co mě mrzí, je vstup do čtvrtého setu, kdy jsme našimi chybami vrátili Šternberk znovu do hry. Pochvalu si zaslouží tým za kolektivní výkon, když v každé fázi nás podržela některá hráčka,“ konstatoval přerovský kormidelník Radim Vlček.
Ve čtvrtek 30. listopadu se Šternberanky pokusí o překvapení v domácím derby souboji s Univerzitou Palackého Olomouc. Začátek zápasu je tradičně v 17 hodin.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 3:2 (19, -21, 29, -19, 5)
Rozhodčí: Kavala, Horký
Čas: 107 minut
Diváků: 130
Přerov: Zatloukalová, Schoeneová, Jehlářová, Svobodová, Van der Meerová, Gauthierová, libera Kohoutová, Šádková. Střídaly: Šálková, Veselá, Dostalíková, Skálová.
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libera Vrabcová, Janečková. Střídala: Hanousková.