S velkými ambicemi vstupuje do extraligy nováček soutěže, čerstvě založený ženský tým Dukly Liberec. Své velké plány a očekávání potvrdil i v hale Ecce Homo, odkud si v 7. soutěžním kole odváží výhru 3:0.
Šternberanky šly sice do duelu s předním celkem soutěže s otevřeným hledím a do stavu 7:7 držely s Libercem krok, pak ale hosté přidali na kroku a úvodní dějství vyhráli o deset bodů.
Ve druhé části si Sokol občas užil drobného vedení až do stavu 11:9, poté však hosté přitlačili a rázem vyhrávali až o čtyři míče (11:15, 14:18). Liberec už svůj náskok v koncovce neztratil a druhou sadu dotáhl do vítězného konce.
Třetí část duelu již byla jasně v režii Dukly, která hned od začátku začala navyšovat svůj náskok a brzy vedla až o deset míčů. Nakonec z toho bylo jasné vítězství hostí, kteří si po zásluze odvezli na sever Čech tři body.
„Cestou sem jsme měli trochu obavu, protože domácí uhráli pět setů s Olympem a pak zvítězili v Brně. Nicméně jsme splnili, co jsme chtěli. Šternberk měl problémy na přihrávce, což byl hlavní rozdíl mezi oběma celky,“ konstatoval kormidelník Dukly Josef Smolka.
„Narazili jsme na silného soupeře. Podařil se nám jen druhý set. V prvním a třetím nás soupeř jasně přehrál, hlavně jsme pouštěli balony zbytečně na zem,“ uvedl domácí kouč Martin Hroch.
Za týden v sobotu od 18 hodin nastoupí Šternberanky k dalšímu ligovému zápasu na palubovce Přerova, který v této sezoně již dokázaly v jeho hale porazit a vyřadit v Českém poháru.

TJ Sokol Šternberk – VK Dukla Liberec 0:3 (-15, -21, -12)
Rozhodčí: Němeček, Nedbálek
Čas: 69 minut
Diváků: 165
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Šenková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Oborná. Střídaly: Hanousková, Nováková, Vrabcová.
Liberec: Delabarreová, Mikšíková, Kohoutová, Krišková, Veselá, Nečasová, libero Dostálová.

This Post Has One Comment

  1. pt

    Bojovnost byla, ale snad jen ve snaze složit balony. Když se nedaří střelecky, jde to pochopit, ale je smutné vidět neochotu mladých hráček jít na zem pro balon. Bylo to vidět na předchozím zápase proti fenixu a tady se to jen znásobilo.To byl rozdíl mezi hosty a domácím týmem. Moc se mi líbil výkon Hanouskové, takových více. Bylo zajímavé sledovat, že hra Liberce byla živější i přes nahrávačku cizinku.Pro nás jako pro šternberskoolomoucké fanoušky je smutné vidět ztracené takové zápasy. Holky bojovat. Držím palce proti Přerovu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>