V úvodním utkání nové soutěžní sezony narazily volejbalistky Sokola Šternberk na domácí palubovce na regionálního rivala z Přerova. V duelu plném zvratů nakonec uspěly hostující hráčky až v tiebreaku, přestože za stavu 2:1 a 20:19 ve čtvrtém setu měl blíže k vítězství domácí celek.
Šternberk i Přerov před sezonou obměnily kádry a první utkání přineslo oboustrannou nervozitu, která vyústila v trenéry tak „oblíbenou“ výsledkovou houpačku. Projevilo se to už v úvodním dějství, v němž Šternberk rychle ztrácel 3:7, následně otočil na 8:7, ale další zvrat (12:11, 12:16) už neustál a prohrál 18:25.
Podobně vyhlížela i druhá část, v níž se znovu vedení o několik bodů přelévalo ze strany na stranu – 9:5, 9:11, 12:14, 16:14. Do koncovky se Sokolu podařilo získat pětibodový náskok a domácí výběr i s komplikacemi v závěru (24:19, 24:23) dokázal poslední nabídnutý setbol využít a vyrovnat.
Ani třetí set nepřestal fanouškům a realizačním týmům brnkat na nervy. Po několika výsledkových kotrmelcích vedl Šternberk 20:18, o drobnou výhodu následně přišel (20:20), ale pak při podání své kapitánky Ticháčkové pěti vyhranými výměnami v řadě zapsal první bod na své konto v nové sezoně.
A nemuselo zůstat jen při něm. Také ve čtvrtém dějství měl domácí tým několik dobrých příležitostí k rozhodujícímu trháku (3:1, 9:6, 15:14). V koncovce vedly Sokolky ještě 20:19, ale pak pro změnu zavelela k obratu na podání hostující kapitánka Svobodová, rázem to bylo 20:23, a přestože i Šternberk dokázal odmazat dva setboly, po výsledku 23:25 se šlo do tiebreaku.
V něm to dlouho vypadalo, že se přece jen z vítězství budou radovat domácí. Sokol vedl 5:2, 7:5 a ještě 11:9, jenže znovu Svobodová na servisu významně přispěla k obratu na 11:12. Následoval naposledy vyrovnaný stav (12:12) a pak už tři body Přerova v řadě, které rozhodly o nejtěsnějším triumfu hostů.
„Na úvod sezony to nebyl vůbec špatný zápas,“ chválil oba protivníky trenér Přerova Radim Vlček. „Bylo to bojovné a hlavně ze začátku nervózní, což se ale asi dalo čekat. Ve chvílích, kdy nás Šternberk přehrával, jsme asi i trochu dopláceli na mládí našeho kádru, ale v závěru mi zase přišlo, že máme o něco více fyzických sil. Šternberk má v týmu několik hráček s rodinami, které asi nemohou zcela naplno trénovat, ale klobouk dolů, udělaly nám to tady strašně těžké. Těší mě, že jsme se semkli, ubojovali to a snad nás to nakopne do domácího zápasu s Ostravou,“ doufá Vlček.
„Bylo to naše první utkání s nově postaveným týmem, v němž z loňského kádru zůstaly jen dvě hráčky základní sestavy. Přerov má výborně poskládané družstvo, ale sehráli jsme s nimi velmi dobrou partii. Škoda jen množství chyb, které nás v koncovkách setů stály zápas,“ litoval nový kouč Sokola Vladimír Sirvoň.
Ve čtvrtek 11. října se Šternberanky představí od 18 hodin na palubovce brněnského Králova Pole.

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 2:3 (-18, 23, 20, -23, -12)
Rozhodčí: Kostka, Trumpeš
Čas: 116 minut
Diváků: 120
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídaly: Ambrožová, Zemánková.
Přerov: Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapavalová, Personová, Vander Meerová, libera Vaňková, Holubová. Střídaly: Kohoutová, Měrková, Jurášová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>