Ve 3. kole nadstavbové části extraligy hostily volejbalistky Sokola Šternberk ve své hale nejlepší celek druhé výkonnostní skupiny Olymp Praha. Oslabený domácí tým ani popáté v sezoně nedokázal vyhrát tiebreak, ale připsal si alespoň důležitý bod.
Šternberk vstupoval do zápasu povzbuzen dvěma třísetovými výhrami v řadě, ale zase oslaben o dvě ze tří svých blokařek. V úvodu první sady také dlouho prohrával až o pět bodů, ale dokázal při servisu své ukrajinské opory Karpushynové otočit z 12:16 na 19:16 a set následně bez větších obtíží doztrátovat k vítěznému konci.
Ve druhém dějství se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu, až přišla další šňůra podání Karpushynové (12:14, 17:14). Koncovka sady pak dlouho připomínala tu předchozí, když se domácí tým postupnými kroky blížil k navýšení svého náskoku. Jenže od stavu 24:21 přišel jeho kolaps, Olymp podpořen servisy Melicharové postupně zlikvidoval všechny tři setboly soupeře a poté dalšími dvěma body v řadě vyrovnal.
Noční můrou pro trenéry byl průběh třetí části duelu. Oba celky pravidelně střídaly série bodových zisků a ztrát, s čímž důsledně začaly už od samotného začátku (1:5, 9:7). Šternberk se pak několikrát dostal do nadějného vedení (14:11, 22:21) i situací, kdy musel dohánět nepříjemnou ztrátu (15:17, 19:21). Za stavu 22:24 si jako první vypracovaly dva setboly Pražanky, ale podobně jako domácí v předchozí hře o ně po třech ztracených výměnách v řadě přišly a možnost ukončit sadu měl pro změnu Sokol. Jenže nakonec to byl pátý proměněný setbol Olympu, jenž rozhodl o výsledku 27:29 a stavu 1:2.
Druhá smolně prohraná koncovka však Hanačky nezlomila a v úvodu čtvrtého dějství to bylo rychle 4:0 a 5:1. Olymp sice bleskově odpověděl (9:12), ale Šternberk si vzápětí vzal vedení zpět (14:12) a tentokrát už je nepustil. Po výsledku 25:18 se šlo do tiebreaku.
Ty Sokolu v této sezoně nejdou a ani pátý pokus pro ně nebyl úspěšný. Pražský celek o svém vítězství a zisku druhého bodu rozhodl prakticky už v úvodu (0:4, 1:6) a soupeře pak nepustil blíže než na rozdíl tří míčů. O jediný větší rozruch se tak ve zkrácené hře postarali už jen nepříliš přesní rozhodčí, když trenérům obou celků udělili za stavu 4:9 za protesty zároveň červené karty.
„Viděli jsme velice pohledné utkání, ve kterém oba týmy střídaly slabší i silnější okamžiky. První a druhý set jsme si se soupeřem navzájem věnovali, když ten úvodní vyhrál Šternberk i přes šest zkažených servisů a ve druhém jsme zase my utekli ze tří setbolů. Pak se začínalo odznova a v tiebreaku jsme byli šťastnějším týmem,“ řekl lodivod Pražanek Stanislav Mitáč.
„Ze všech prohraných tiebreaků v této sezoně mě tento mrzí nejmíň, protože přišel po nejlepším výkonu v celé sezoně. A to i přesto, že nám chyběla ústřední blokařka Dudová i její alternace Hanousková. Vrabcová i Ambrožová se však s novou rolí vyrovnaly nadmíru dobře a celé družstvo příkladně bojovalo od prvního do posledního míče,“ chválil i přes porážku kouč Sokola Martin Hroch a pokračoval: „Pochvalu zaslouží všechny hráčky a jediné, co mě mrzí, je koncovka druhého setu, kdy jsme promarnili tři setboly. Jsme ale rádi i za ten jeden další bod do tabulky, jsme teď na úrovni Přerova a o naší účasti v play-off rozhodnou poslední tři kola nadstavby. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům za výbornou kulisu a myslím, že i přes porážku dnes odcházeli spokojeni,“ dodal Hroch.
Extraligová skupina o šesté až desáté extraligové místo má nyní týdenní pauzu a nejbližší soutěžní zápas tak čeká Šternberanky až ve čtvrtek 1. března, kdy od 17 hodin přivítají v hale Ecce Homo svého konkurenta v boji o play-off Přerov.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 2:3 (21, -24, -27, 18, -10)
Rozhodčí: Kavala, Spáčil
Čas: 125 minut
Diváků: 130
Šternberk: Nováková, Polášková, Vrabcová, Kotlabová, Karpushynová, Hudylivová, libera Oborná, Janečková. Střídala: Ambrožová.
Olymp: Černá, Šimáňová, Kurková, Melicharová, Šotkovská, Kalhousová, libera Stavinohová, Pešková. Střídaly: Komárková, Kopecká, Bartošová.

DSC02627 DSC02608 DSC02606

This Post Has One Comment

 1. radar

  Zdravím,

  Chtěl bych holkám poděkovat za sobotní odpolední sportovní zážitek.
  Bylo to utkání se vším všudy. Mělo to náboj, spousta bojovnosti, emoce, radost ze hry, tak se bojuje o play off!
  Díky a jen tak dál!:)

  Radar, stréc
  Ultras Babice – člen Ultras Sigma Olomouc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>