Třetí extraligové kolo potěšilo příznivce volejbalistek TJ Sokol Šternberk, které po očekávané prohře v Prostějově i tentokrát neměnily papírové předpoklady a zvítězily v Brně nad tamním Fénixem (dříve VK SG) taktéž ve třech sadách.
Domácí Fénix Brno vlétl do utkání se Šternberkem, jak mu nový název klubu velí, a rychle si vytvořil tří až čtyřbodový náskok, který si udržoval až do stavu 19:15. Pak ale přišla na podání velezkušená hostující nahrávačka Soňa Nováková a odcházela, když na světelné tabuli svítilo 19:19. Od tohoto stavu si družstva připisovala body po jednom až do stavu 25:25. Hosté si následně pohlídali dvě rozehry a zásluhou větší zkušenosti získali první set. Koncovka prvního setu velmi ovlivnila další průběh utkání. Domácí hráčky zvadly a nevedlo se jim v žádné činnosti. Naproti tomu hostům narostla křídla a dařilo se jim, vše na co šáhli. Výsledkem byly debakly Brna 5:25 a 13:25. Šternberk tak navíc získal první tři body do tabulky.

VK Fénix Brno – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-25, -5, -13)
Rozhodčí: Topolánek, Capáková