Páté extraligové kolo zavedlo naše děvčata na palubovku tradičně výborného Olympu Praha, navíc bez indisponované tahounky Evy Hudylivové. Sokolský tým i přes snahu nástrahy těžkého duelu nezvládl a z hlavního města odjel bez jediného získaného setu.
Šternberk povzbuzený předchozím úspěchem proti silnému soupeři chtěl bodový zisk proti Ostravě potvrdit i na Olympu, citelně jej však limitoval fakt, že měl k dispozici jedinou zdravou blokařku, navíc teprve šestnáctiletou Kneiflovou. Na bloku s ní stejně jako v závěru předchozího střetnutí alternovala o jediný rok starší smečařka Ambrožová. Domácí tým šel od počátku do vedení (4:2, 8:4), Sokol dokázal ještě kontrovat (10:8), ale záhy prohrával 19:12. Ještě jednou hosté odpověděli (19:17), následovala ale další bodová šňůra Pražanek (24:17) a jejich přesvědčivý triumf 25:18.
Zatímco úvodní set ještě nabídl vcelku napínavou podívanou, v tom druhém nebylo rychle co řešit. Ze stavu 4:4 to bylo rázem 12:5, následně 22:12 a konečný výsledek zněl 25:14 pro domácí družstvo.
Nejdivočejší zvraty nakonec nabídla třetí sada. Olymp vedl 5:0, Šternberk postupně ztrátu likvidoval (13:11, 16:15) a za stavu 17:17 bylo vyrovnáno. Potom ovšem převzaly otěže domácí volejbalistky, utekly na 22:17 a po výhře 25:18 se radovaly z třísetového vítězství.
„Z naší strany to bylo velmi slabé utkání, chvílemi až na ručník. Ale víme, kde nás tlačí bota a musíme na tom zapracovat,“ zmínil potíže se skládáním sestavy trenér Sokola Vladimír Sirvoň.
V sobotu čeká Šternberanky domácí sokolské derby proti Frýdku-Místku. Hrát se bude tradičně v pět odpoledne.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 14, 18)
Rozhodčí: Buchar, Marschner
Čas: 63 minut
Diváků: 200
Olymp: Komárková, Bartecká, Kalhousová, Černá, Šimáňová, Šmídová, libero Stavinohová. Střídala: Cihlářová.
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Ambrožová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídala: Zemánková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>