Ve druhém kole Českého poháru vyzvaly volejbalistky Sokola Šternberk tým Přerova a na domácí palubovce s regionálním rivalem opět neuspěly; po nedávné pětisetové porážce v lize prohrály tentokrát 1:3 a jejich krátká pohárová cesta tak končí už po jediném duelu.
Horší vstup do pohárového utkání si snad ani Šternberanky neuměly představit, když velmi rychle prohrávaly na začátku prvního setu 1:8 a 2:11. Od stavu 4:15 už bylo pouze otázkou, zda se domácím volejbalistkám podaří překonat alespoň desetibodovou hranici. Ani to Sokolu nevyšlo a úvodní sada skončila nedůstojným výsledkem 9:25.
První bod druhé části střetnutí o pohárové čtvrtfinále sice patřil Šternberku, brzy to však bylo opět s domácími velmi nahnuté (2:6, 9:17). Sokolky sice ještě snížily na rozdíl tří bodů (16:19), porážce 21:25 už ale nezabránily.
Když to navíc hned zkraje třetí sady bylo 1:5, zdálo se být definitivně hotovo. Šternberanky následně srovnaly (5:5), za stavu 8:14 však byly opět blízko klinické smrti. Ta se ale tentokrát zatím nekonala: domácí družstvo otočilo z 14:17 na 21:18 a koncovku urvalo ve svůj prospěch – 25:22.
Jenže naděje fanoušků v hale Ecce Homo na postup do pohárového čtvrtfinále ve čtvrtém setu velmi rychle pohasly. Ze stavu 3:3 to bylo po dvou sériích přerovských podání rázem 5:14 a favorit už si setrvání v druhé nejvýznamnější tuzemské soutěži pohlídal. Po výsledku 15:25 podlehl Šternberk Přerovu 1:3.
„Jsme samozřejmě šťastní za postup do čtvrtfinále, což byl náš cíl,“ načal své hodnocení hostující kormidelník Radim Vlček. „Utkání se rozpadlo do dvou momentů. Pokud jsme byli stoprocentně koncentrovaní, tak jsme byli lepší ve všech činnostech. Druhý moment však nastal za stavu 1:5 ve třetím setu, kdy si holky myslely, že už to půjde samo. A dopadlo to tak, že jsme set ztratili. Teď se po krátké oslavě nachystáme na domácí ligový zápas s Frýdkem-Místkem a v poháru si myslíme na semifinále, což by byl výborný úspěch,“ přeje si Vlček.
Trenér Sokola Vladimír Sirvoň musel před pohárovým zápasem řešit řadu problémů: „Chtěli jsme to pojmout trochu i jako přípravu na ligu, což nám však ani nevyšlo. Některé holky hrály i přes zdravotní problémy a byli jsme vůbec rádi, že jsme utkání odehráli,“ posteskl si Sirvoň.
Sérii tří domácích zápasů v řadě zakončí šternberské volejbalistky v sobotu 20. října utkáním čtvrtého extraligového kola proti Ostravě. Hrát se bude ve sportovní hale Ecce Homo tradičně od pěti odpoledne.

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 1:3 (-9, -21, 22, -15)
Rozhodčí: Peloušek, Kubinec
Čas: 82 minut
Diváků: 70
Šternberk: Ticháčková, Ambrožová, Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libero Kaňková. Střídaly: L. Oborná, Zemánková.
Přerov: Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapavalová, Měrková, Vander Meerová, libero N. Vaňková. Střídaly: Jurášová, L. Kohoutová, Personová.

DSC04296 DSC04294

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>