Svůj třetí zápas nové soutěžní sezony sehrály volejbalistky Sokola Šternberk doma proti favorizované Dukle Liberec. Hanačky tentokrát neměly proti výborně připravenému soupeři pražádnou šanci a za necelou hodinu prohrály se spolulídrem nejvyšší soutěže 0:3.
Všechny tři části zápasu Šternberka s Libercem měly jednoho společného jmenovatele: hostující Dukla šla pokaždé hned do výrazného trháku a v dalším průběhu neměla problém s udržením svého náskoku. Začalo to už v úvodním setu (0:3, 1:9, 2:12), v němž nakonec domácí tým uhrál pouhých jedenáct míčů.
Podobně vyhlíželo i druhé dějství, v němž to bylo záhy 2:8. Sokol ještě zkusil kontrovat (5:8), ale stejně jako v předchozí části duelu vzápětí ztratil kontakt a opět podlehl 11:25.
Relativně nejvyrovnanější tak byla nakonec třetí sada. Opět se sice opakoval liberecký únik hned na začátku (2:7), Šternberk však potom dokázal vcelku držet krok ještě do poloviny setu (15:19). Následně se ale postavila na servis hostující Šustrová a utkání dopodávala do konce – 15:25 a 0:3.
„Zápas jsme zvládli bez problémů. Navíc jsme i prostřídali tak, jak jsme si naplánovali. Možná jsem čekal ještě trochu větší odpor ze strany soupeře,“ přiznal kouč Dukly Libor Gálík.
„Byl to pro nás velmi silný soupeř. Liberec přijel jako jasný favorit, přesto jsme hlavně ve třetím setu zahráli i některé dobré věci. Utkání je za námi, teď musíme jít dál,“ burcuje domácí lodivod Vladimír Sirvoň.
Ve čtvrtek 18. října vstoupí šternberské volejbalistky do Českého poháru, když na domácí palubovce přivítají od 17 hodin tým Přerova.

TJ Sokol Šternberk – VK Dukla Liberec 0:3 (-11, -11, -15)
Rozhodčí: Spáčil, Kavala
Čas: 54 minut
Diváků: 130
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídala: Ambrožová.
Liberec: Candráková, Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková, Šustrová, libera Dostálová, Kolářová. Střídaly: Holubcová, Šotkovská, Veselá.