Šternberský tým vedl nad pražským Olympem v pátém extraligovém kole už 2:0 na sety, nakonec obral mnohonásobného mistra republiky alespoň o bod po prohře 2:3.
Úvodní dějství zápasu dvou týmů, které v prvních kolech nového ročníku extraligy příliš mnoho bodů nezískaly, přineslo nervózní a vyrovnaný průběh, v němž se oba celky střídaly ve vedení maximálně o čtyři body. V závěru přečkal domácí Sokol jeden setbol soupeře, sám proměnil svůj druhý a po výsledku 27:25 se ujal vedení 1:0.
Podobně vyhlíželo druhé dějství, které rozhodla až šňůra servisů domácí Natálie Dudové z 14:13 na 19:13. Hosté sice ještě v závěru snížili až na rozdíl dvou bodů, víc však ale nezvládli.
Třetí sada byla vyrovnaná do stavu 10:10, potom Olymp odskočil na rozdíl šesti výměn a svůj náskok již nepustil. Podobně vyhlíželo také čtvrté dějství, v němž Sokol ztrácel od stavu 12:16, a Pražanky si výhodu pohlídaly.
V tiebreaku se skóre od začátku vyvíjelo lépe pro favorizovaný Olymp, jenž vedl 4:0 a 6:1. Šternberk sice ještě srovnal na 8:8 a 11:11, koncovku ale lépe zvládli hosté.
„Při vší úctě k soupeři jsme tu ztratili bod. Na takového protivníka musíme být nachystaní, ale holky dlouho neplnily taktické pokyny. Tiebreak už je vždy o štěstí, takže za bod navíc jsme rádi,“ konstatoval trenér Pražanek Stanislav Mitáč.
„Potýkali jsme se se zdravotními problémy, kvůli kterým jsme museli vrátit do hry jako druhé libero i naši asistentku trenéra Markétu Janečkovou. Jsme rádi za první ligový bod v této sezoně, holky bojovaly a třeba bude příště bodů víc,“ řekl domácí kouč Martin Hroch.
Další šanci na ligové body budou mít Šternberanky ve čtvrtek 17. listopadu, kdy od 18 hodin nastoupí na hřišti zatím nejslabšího celku soutěže Fénixu Brno.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 2:3 (25, 21, -18, -14, – 12)
Rozhodčí: Nedbálek, Spáčil
Čas: 124 minut
Diváků: 180
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Šenková, Ambrožová, Hanousková.
Olymp: Melicharová, Bartošová, Kalhousová, Černá, Šimáňová, Kurková. libero Pešková. Střídaly: Stavinohová, Formenková, Šotkovská.

DSC01034 DSC01032

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>