Pošesté a s největší pravděpodobností naposledy v této soutěžní sezoně se na samotný závěr dlouhodobé části extraligy střetly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Zatímco v předchozích dvou měřeních sil Šternberanky favorizovaného protivníka potrápily a sebraly mu dohromady tři sady, tentokrát vysokoškolačky na domácí palubovce zvítězily v nejkratším možném počtu setů 3:0.
Úvodní dějství přitom napovídalo, že se bude na hrací ploše univerzitní haly odehrávat daleko větší drama. Olomoučanky se sice ujaly vedení, které však postupně ztratily a nakonec byly rády za nejtěsnější výhru 25:23. Ve druhé části se rozdíl mezi oběma celky zvýraznil a výsledkem bylo jasné vítězství Univerzity Palackého o osm bodů. Třetí set však opět svým průběhem kopíroval ten první: volejbalistky Olomouce se sice radovaly z výhry 25:22 a celkově 3:0, Šternberk jim ale byl i přesto rozhodně vyrovnaným sokem.
„Chtěli jsme dnes vyhrát alespoň jednu sadu, to se nám však bohužel nepodařilo,“ litoval trenér Sokola Martin Hroch.
„Byl to vyrovnaný zápas s velkým množstvím chyb na naší straně,“ hodnotil duel jeho domácí protějšek Jiří Teplý.
Nyní už Šternberanky čeká vrchol sezony v podobě play-off. Po dlouhodobé části osmý hanácký celek vstoupí do čtvrtfinálových bojů v sobotu 21. března od 17 hodin na palubovce domácího suveréna Prostějova.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 17, 22)
Rozhodčí: Trumpeš, Zimmermann
Čas: 79 minut
Diváků: 250
Sestava Olomouce:
Kojdová, Tomášeková, Tinklová, Dedíková, Rutarová, Kingová
Libero: Hronová
Střídaly: Košická, Holásková, Čudová
Sestava Šternberka:
Ticháčková, Janečková, Sochorcová, Kubíková, Oborná, Dudová
Libera: Citovecká, Kepplová
Střídala: Šenková, Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>