Pět měsíců dosavadní práce a snažení je zapomenuto, nyní začíná zcela nová soutěž. Volejbalistky Sokola Šternberk vstoupí po sečtení výsledků dlouhodobé části extraligy na konci tohoto týdne do vyřazovacích bojů a hned na jejich začátku je nečeká vůbec nic snadného. Po nadstavbě osmým Šternberankám se do cesty postaví domácí hegemon z Prostějova. Sokol navíc zahájí svou pouť letošním play-off venku.
Čtvrtfinálová série mezi Prostějovem a Šternberkem vzhledem k páteční předehrávce na palubovce úřadujícího mistra celé letošní play-off zahájí a zároveň se všeobecně předpokládá, že bude také ze všech nejkratší. Vždyť český suverén se sestavou prošpikovanou řadou zahraničních hvězd ztratil v dosavadním průběhu extraligového ročníku jen pět setů a jediný bod, zatímco daleko skromnější hanácký tým z nejmenšího ligového města u nás proklouzl do vyřazovacích bojů z poslední možné, osmé příčky. Karty jsou tedy rozdány jasně.
„Play-off je vždy vrcholem sezony a my se na něj připravujeme už dva týdny. Přesto otázka v tomto měření sil nezní, kdo postoupí dál, ale jak obstojí Šternberk. Anebo ještě jinak: ‚nepodělají‘ se šternberská děvčata ze soupeře, který má pravděpodobně nejsilnější tým ve své historii?“ uvažuje kouč Sokola Martin Hroch, jenž však zároveň věří, že odpověď zní ne. „Družstvo Prostějova složené ze zkušených zahraničních hráček, doplněné o špičkové české volejbalistky a ještě vyšperkované Kubánkou Simonovou, je opravdu tvrdý oříšek. Ale i naše hráčky už během sezony předvedly, že se dokáží vyrovnat s překážkami, které jim tento soutěžní ročník postavil. Poslední tréninkový týden ovšem náš tým strávil spíše léčením bolístek než s volejbalovým míčem. Bohužel v sérii nebudeme moci počítat se zraněnou Jurčíkovou, ale jsem přesvědčen, že mladé hráčky ukáží své odhodlání se prosadit. Samozřejmě se budeme moci opřít o hráčky, které během nadstavbové části prokázaly výkonnostní vzestup a které budou dirigované zkušenou Eliškou Ticháčkovou. Po dvou zápasech v Prostějově přivítáme úspěšný celek z Champions League na naší palubovce. Přijďte nás podpořit a uvidíte, že i my umíme kousat,“ zve fanoušky už na příští středu Hroch.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek Prostějov – Šternberk
1. utkání: pátek 20. března (17:00, Prostějov)
2. utkání: sobota 21. března (17:00, Prostějov)
3. utkání: středa 25. března (17:00, Šternberk)
případné 4. utkání: čtvrtek 26. března (17:00, Šternberk)
případné 5. utkání: sobota 28. března (17:00, Prostějov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>