Po zápasech s jasnými favority čekalo volejbalistky Sokola Šternberk ve čtvrtém extraligovém kole měření sil s přímým konkurentem v boji o účast v play-off. Úvodní sada duelu na palubovce Frýdku-Místku sice patřila našemu celku, ten ale nakonec musel spolknout hořkou pilulku v podobě porážky 1:3.
Sokol nasadil v důležitém duelu ve Frýdku-Místku poprvé svou novou posilu Karpushynovou a na začátku zápasu byl lepším týmem. Zejména díky dobré hře na síti si udržoval několikabodový náskok, jenž udržel až do konce.
Ve druhé sadě však nastoupil domácí celek jako vyměněný, zlepšil hru, vedl 8:4, 16:7 a 18:10. Hosté sice zdramatizovali průběh na 21:23, jenže koncovka patřila domácím.
Třetí set začal v režii frýdeckých hráček, které vedly 15:7, Šternberk ještě dotáhl na 15:12, ale dramatická koncovka patřila domácím. Ve čtvrté části už byly volejbalistky Frýdku-Místku lepším týmem a jak set, tak celé utkání dotáhly k vítěznému konci.
„Zápas jsme nezvládli na servisu a vyhořeli jsme v útoku, kde zahrály pouze Polášková s Dudovou. Přijeli jsme sice pouze v osmi lidech, na to se však nemůžeme vymlouvat. Máme se v čem zlepšovat, gratuluji soupeři k vítězství,“ řekl šéf šternberské lavičky Martin Hroch.
„První set byl z naší strany zase křeč. Od toho druhého jsme soupeře zatlačili podáním, zlepšili jsme obranu, a to rozhodlo. Pochvala patří celému družstvu,“ uvedl trenér vítězného celku Leopold Tůma.
Příští duel odehrají Šternberanky ve čtvrtfinále Českého poháru. V jeho prvním utkání přivítají ve čtvrtek 9. listopadu od 17 hodin ve své hale Ecce Homo brněnské Královo Pole.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:1 (-22, 21, 22, 19)
Rozhodčí: Kovář, Spáčil
Čas: 101 minut
Diváků: 200
Frýdek-Místek: Blasiaková, Pavelková,Kvapilová, Borovcová, Kukučová, Mitregaová, libero Radivojevičová. Střídaly: Kavková, K. Vašinová.
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Kulová. Střídala: Hanousková.