S pouhými devíti hráčkami nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk do utkání 6. extraligového kola proti svému sousedovi v tabulce Frýdku-Místku. Sokolské derby bylo vyrovnané pouze první set, v těch dalších už hosté dominovali a připsali si zasloužené tři body.
Šternberk bez zraněné blokařky Hudylivové, za níž stejně jako v minulém kole na Olympu alternovala mladá útočnice Ambrožová, začal důležité utkání dvou sousedů ze samotného suterénu ligové tabulky dobře, v úvodní sadě dlouho těsně vedl, jenže od stavu 20:19 si nechal dát čtyři body a těsnou koncovku druhým proměněným setbolem získaly hostující volejbalistky.
Ztracený závěr první sady jako by oslabený domácí celek definitivně zlomil. Hanačky ve druhém dějství rychle prohrávaly 1:5 a 5:11 a nakonec se zmohly na pouhých patnáct vyhraných výměn.
V podobném duchu začala i třetí část duelu. Šternberk v ní ztrácel 0:5, jeho ztráta se i přes dílčí přiblížení nadále prohlubovala (7:15) a na víc než na čtyři body (16:20) už se domácí protivníkovi nepřiblížili. Po další výrazné porážce 18:25 bylo za zhruba hodinu hry hotovo a sokolské derby ovládli přesvědčivě hosté z Frýdku-Místku.
„V této části soutěže to byl pro nás klíčový zápas, protože jsme samozřejmě věděli, že Šternberk tu porazil Ostravu a sebral bod Přerovu. Byli jsme tedy na utkání zodpovědně připraveni, ale pochopitelně vždy se rozhoduje až přímo ve hře. Po psychické stránce nám velmi pomohl uhraný první set, pak už jsme dokázali ubránit klíčové hráčky soupeře a těžili jsme také z jeho chyb,“ řekl kormidelník Frýdku-Místku Jaroslav Vlk.
„Do dnešního utkání jsme si dělali určité naděje na dobrý výsledek, ale trošku nás zaskočil první set a jeho koncovka. Máme to teď složité, s jednou hráčkou na lavičce do pole se nedá zápas reálně koučovat. Věřím ale, že se to brzy dá dohromady,“ přeje si kouč Šternberka Vladimír Sirvoň.
Po kýžené týdenní zápasové pauze se Sokol představí v sobotu 3. listopadu od 16 hodin v jihomoravské metropoli proti ambicióznímu nováčkovi soutěže, týmu VK Brno.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (-23, -15, -18)
Rozhodčí: Kubinec, Ištvanech
Čas: 64 minut
Diváků: 135
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Ambrožová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera B. Oborná, Kaňková. Střídala: Zemánková.
Frýdek-Místek: Hadáčková, Šípová, Pavelková, Mitregaová, Šnellyová, Borovcová, libero Radivojevičová. Střídaly: Šprochová, Grygarová.