Vůbec první dějství letošního extraligového play-off obstaralo úvodní čtvrtfinálové střetnutí volejbalistek Agelu Prostějov a Sokola Šternberk. Hrálo se v netradičním pátečním termínu na palubovce úřadujících mistryň a suverénních vítězek dlouhodobé části soutěže, které neponechaly nic náhodě a po pouhé hodině vyprovodily hostující tým poměrem 3:0. Série bude pokračovat zítra opět v Prostějově.
Úplně první bod letošního play-off si sice připsal Šternberk, který pak ještě vedl 4:3, potom ale převzal otěže zápasu domácí tým, jenž postupně navyšoval skóre na konečných 25:12. Prostějovské volejbalistky vzápětí vlétly razantně do druhého setu, rychle vyhrávaly 4:0 a 7:1 a pouze krátkodobé vzepětí Sokola po druhém technickém time outu (17:6, 17:10) zabránilo jeho jednocifernému debaklu. Ten hrozil i ve třetím dějství, které sice Šternberanky nezačaly nejhůř (2:2, 5:4), jenže nakonec v něm uhrály nejmenší počet výměn z celého utkání – pouhých deset. Za 56 minut čistého času tak bylo v prostějovské sportovní hale vymalováno.
„Z naší strany dnes není moc co hodnotit, konečné skóre moc nevypovídá o naší odolnosti a schopnosti se Prostějovu postavit. Zítra snad holky v sobě naleznou chuť a sílu se s tím poprat jinak, protože v opačném případě by se tu mohlo hrát třeba jen tři čtvrtě hodiny,“ okomentoval očekávanou, ale přesto i tak hodně krutou prohru kouč Sokola Martin Hroch.
Domácí lodivod Miroslav Čada podotkl, že na utkání bylo až příliš vidět, že hraje první s osmým týmem tabulky. „Rozdíl byl ve všech herních činnostech. Šternberk měl potíže na přihrávce a v obraně. S naším výkonem jsem spokojený, nebyla tam žádná, ani chvilková ztráta koncentrace,“ řekl Čada.
Druhé čtvrtfinálové utkání odehrají volejbalistky Sokola opět na prostějovské palubovce hned zítra znovu od 17 hodin. Třetí duel se uskuteční ve šternberské hale Ecce Homo ve středu 25. března v pět odpoledne.

 

VK Agel Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (12, 11, 10)
Rozhodčí: Kmoníček, Kostka
Čas: 56 minut
Diváků: 250
Sestava Prostějova:
Markevičová, Kargová, Simonová, Gambová, Borovinšeková, Weissová
Libero: Kovářová
Střídala: Zatloukalová
Sestava Šternberka:
Dudová, Ticháčková, Janečková, Sochorcová, Oborná, Šenková
Libera: Citovecká, Kepplová
Střídaly: Kubíková, Borovcová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>